Soma Karaelmas Gazetesi

Soma İstasyon Mahallesine modern meydan

Soma İstasyon Mahallesine modern meydan
3.709 views
27 Mart 2017 - 8:11

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Soma ilçesine bağlı İstasyon Mahallesinde çalışmaları başlatılan meydan projesinde incelemelerde bulundu.

 

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Soma programı kapsamında Soma İstasyon Mahallesi Meydan Projesi’nde incelemelerde bulundu. Meydanda bulunan kıraathanelerdeki vatandaşlarla tek tek tokalaşan Başkan Ergün’e vatandaşlar, meydan projesi nedeniyle teşekkür etti. Mahalle kıraathanesinde vatandaşlarla sohbet eden Başkan Ergün, meydan projesini hızla tamamlamayı hedeflediklerini, çalışmanın tamamlanmasıyla mahallenin modern bir meydana kavuşmuş olacağını söyledi. Soma İstasyon Mahallesi Meydan Düzenleme Projesinin detayları hakkında vatandaşları bilgilendiren Başkan Ergün, “İçerisinde çocuk oyun alanları, yeşil alanlar, dinlenme alanlar olan aynı zamanda süs havuzu ve ışık gösterileriyle modern bir görünüme sahip olan proje, Somalı vatandaşlarımız düşünülerek oluşturuldu. Hali hazırdaki Atatürk Anıtı’nın çevresinin de toplanma alanı olarak düşündük. 2 bin 500 metrekarelik alanda 20 araçlık park yeri ve duraklama alanı da oluşturuldu. İnşallah açılışını da hep birlikte yapmak nasip olur. Şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

İstasyon Mahallesi ziyaretinin ardından Cuma namazını kılmak üzere Soma Ulucami’ye geçen Başkan Ergün, burada Cuma namazı öncesi Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene ile bir araya geldi. Başkan Ergün’ü Soma’da ağırlamaktan dolayı mutlu olduklarını ifade eden Ergene, çalışmalarıyla ilgili Başkan Ergün’e bilgi verdi. Amaçlarının vatandaşlara hizmet olduğunu belirten Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün de, hem Soma Belediyesinin hem de Manisa Büyükşehir Belediyesinin bu düşünceyle çalıştığını söyledi. Başkan Ergün, Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene ile müşterek projeler ve diğer hizmetlerle ilgili de görüş alışverişinde bulundu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!