Soma Karaelmas Gazetesi

Soma İlçemiz Hak Ettiği Yerde Değil

Soma İlçemiz Hak Ettiği Yerde Değil
1.927 views
02 Ekim 2013 - 6:59

Soma Belediyesi Muhalefet Belediye Meclis Üyeleri bir araya gelerek Soma’da yapılan çalışmaları değerlendirdiler. Yaklaşan yerel seçimler öncesinde Soma Belediyesinin çalışmalarının yetersiz olduğunu dile getiren muhalefet Belediye Meclis Üyeleri Ak Parti’nin 2009 seçimleri öncesinde söz vererek yerine getirmediği vaatleri hatırlatarak bir çok konuda vatandaşın aklında soru işareti oluşturan konuların ne zaman çözümleneceğini sordular.
Yapılan hatırlatmada’  Mart 2009 yılındaki seçimlerden bu yana  4 sene geçmiştir. Mevcut belediyemiz 2 dönem görev yapmaktadır. Yerel seçimlere kısa bir süre kaldığı bu günlerde  bir takım önemli olduğunu gördüğümüz maddeleri aktarıp değerlendirmeler yapmak istedik. Mevcut belediyenin daha evvel 2004-2009 dönemi ve  geçirmekte olduğumuz  2009-2013 yıllarını kapsayan 4 sene  zarfında  aylık meclis  toplantılarında verdiğimiz önergelerle  Soma halkının bize verdiği  yetkiyi en iyi şekilde kullanıyoruz.  Soma  ilçemizin hak ettiği yerde olmadığını ve pek çok sosyal ve yapısal açıdan eksikliklerinin olduğunu görüyoruz.  Soma Belediyemizin  çalışan personelinin özverili çalışmalarına rağmen   eksiklerin hali hazırda Soma halkının beklentilerini gideremediğini üzüntüyle  görmekteyiz.    Bununla ilgili olarak 2009-2014  seçimleri için seçim meydanlarında şu anki AKP li belediyemizin  verdiği vaatleri   kamu yararı için  hatırlatmak gereğini duyduk.
AKP 2009  SEÇİM BROŞÜRÜNDEN ALINMIŞTIR.
1.Soma’mıza  yeni ve modern bir katlı pazar yeri inşa edilecektir.
2.Beş yol mevkiindeki belediyemize kazandırılan 8000 m2 lik arazi üzerine büyük bir alışveriş ve eğlence merkezi inşa edilecektir. Bu merkezin içersinde belediyemize ait çok sayıda iş yeri esnaflarımıza  kiraya verilerek belediyemize sürekli  gelir  temin edilecektir. Merkezin içerisinde cep sinemaları  restoranlar kafeteryalar bowling salonu  mağazalar ve eğlence merkezi yapılacaktır.
3.Hükümet konağı  arkasına  katlı otopark yapılacak ve askerlik şubesi önündeki merdivenler kaldırılarak araçların Hükümet konağı çevresinde dolaşabilmesi sağlanacaktır.
4.Kişi başına düşen yeşil alan miktarını arttırmak için her mahalleye yeni parklar yapılacaktır.
5.Yeni bir sebze ve meyve hali yapılacaktır.
6.Otomotiv satıcılarının tek merkezde toplanması için Galericiler Sitesi inşa edilecektir.
7.Eski Polis karakolu yıkılarak Sosyal güvenlik ilçe müdürlüğü binası yapılacak ve bu sayede sigortalı ve emeklilerimizin il merkezine gitmeden işlemlerini yapmaları sağlanacaktır. Hali hazırda hiç bir şekilde değerlendirilmemiş viran bir şekilde durmaktadır.
8.Dönemimizde kamulaştırma işlemleri  tamamlanan çarşı cami yanındaki eski hamam ve bedesten restore edilerek halkımızın hizmetine açılacaktır.
9.Yağmur sularının tahliyesi için kanal sistemi kurulacaktır.
10.Toki ile işbirliğine gidilerek düşük ve orta gelirli vatandaşlarımız için ucuz ve kaliteli konutlar inşa edilecektir.
SON DURUMLARI HAKKINDA  SOMA HALKININ  BİLGİLENMESİNİ İSTEDİĞİMİZ DURUMLAR
1.Bu güne kadar yapılan kaldırım düzenlemelerine devam edilerek tüm cadde  ve sokaklarımız çağdaş bir görünüme kavuşturulacakmı? Sokakların eksikliklerinin giderilmesi ile ilgili kapsamlı bir çalışma yapılmalıdır.  Kaldırım sorunu olan kurtuluş mahallesi seven sokak gibi.
2.Şlam sahası olarak bilinen ve  belediye imar planında kentsel aktivite alanı olarak görülen seçim broşürüne şehirler arası otobüs terminali olarak geçen yeri soma belediyemiz ne olarak değerlendirecektir. Somamızın çok ihtiyacı olan yeşil alan olarak değerlendirmeyi düşünebilecekmidir.
3.Soma Meslek Yüksek okuluna yeni bölümlerin açılması desteklenecek ve öğrencilerin yurt sorunlarının çözülmesi konusundaki  gelişmeler nelerdir.
4.Isınma projesi  adı altında somaya kazandırılmaya çalışılan termik santralı buharı ile ilçemizi ısıtma projesinde hali hazırda ana borular döşendiği halde hiç bir aboneye bağlanmadığını görmekteyiz yerel bir gazetemizde belediye başkanımızın açıklamalarında her şeyin normal gittiğini bir sorun olmadığı açıklamaları doğrultusunda bu projenin hayata geçmesinin hangi tarihte olacağının halk ile paylaşılması.
5.İlçemizden geçen çevre yollarının ve bağlantı yollarının ne zaman tamamlanacağı konusunda kamu oyuna detaylı bilgi verilmesi.
6.Bir türlü ilçemizdeçözülemeyen ve işkence haline dönen  oto park sıkıntısı hakkında  belediyemizin ne gibi bir çözümler planlamaktadır.
7.Aile ve Sosyal politikalar bakanlığımızın çalışmalarını başarı ile yürüten bakanımız Sayın Fatma Şahin’nin ‘’kadına şiddete hayır’’ kampanyası kapsamında vaz geçilmez olan kadın sığınma evi Soma ‘da ne zaman yapılacaktır.

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Soma’da kenevir yakalandı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Eğitimler yapıldı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Gençlik, Kampta buluştu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Canlar’da Bayrak töreni
GÜNLÜK HABER AKIŞI
BİR DAKİKA
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Yusuf’un mutlu günü

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!