Soma Karaelmas Gazetesi

‘Soma iflas ediyor’

‘Soma iflas ediyor’
1.525 views
25 Ağustos 2017 - 8:24

Somalıların her geçen gün biraz daha fazla eziyete maruz kaldığını dile getiren Eski Belediye Başkanı Önder Adar Soma’nın başkanları ne iş yapar diyerek yaptığı açıklamasında ‘Milli bayramlarda kravat takıp çelenk koymak, Hayır yemeklerinde yemek yiyip fotoğraf çekilmek için mi,  Bu görevlere seçildiniz acaba ? Soma’yı toz duman götürüyor, Yollar pislikten yürünmüyor, İlçe resmen bağıra bağıra iflas ediyor, Hepinizi göreve davet ediyorum’dedi.

 

Sanayi kenti Soma’da her beş kişiden birinin işsiz olduğunu dile getiren eski Belediye Başkanlarından Önder Adar, Belediye Başkanı Hasan Ergene başta olmak üzere Siyasi Parti Başkanlarını, Meclis Üyelerini, Sendika, Oda başkanları ve Sivil Toplum Örgütlerini göreve davet etti.

Soma’nın bağıra bağıra iflas ettiğini dile getiren Adar yaptığı açıklamasında’ İddia ediyorum, Soma Soma olalı böyle bir eziyet böyle bir sıkıntı yaşamadı. İstediğiniz muhtara yada sokakta yürüyen herhangi bir Soma’lıya sorun, size aynen bunları söyleyecektir. İlçemizin bütün mahalleleri cadde ve sokakları perişan vaziyettedir. Yahu 10 yıldır kazı ve alt yapı işi bitmez mi kardeşim, beceriksizlikleri nedeniyle milleti canından bezdirdiler. Bir muhtarımız bugün aşağıda resimlerini gördüğünüz yama çalışması için bile Soma Belediyesine teşekkür etmiş yani yarım yamalak hizmete bile aç kalmış insanlar. Bu ilçenin insanları bunu kesinlikle hak etmiyorlar. Soma’da insanlar hava kirliliğinden zehirleniyor ve kansere yakalanıyor, buna karşın hiç yeni parklar yapılmıyor. Her yer beton yığınına döndü. Trafik felç olmuş durumda, otopark olmadığı için insanlar ve araçlar mağdur durumdalar. İnsanların gideceği kültür ve sanat merkezi yok, Soma resmen köye dönmüş durumda. İşsizlik sonucu Soma’da dolu olan ve çalışan tek yer kahvehaneler. Sanayi kenti Soma’da, her beş kişiden birisi işsiz maalesef. Kavşaklara sinyalizasyon yapmaktan bile aciz insanların eline kaldı Soma’mız. Dert daha çok ama uzatmayalım esas konuya gelelim..

Soma imar planında kamuya ait ve değeri paha biçilmez olan 212 dönüm yerin bugünlerde ihalesi oluyor. Yer E.L.İ.’ nin yeri ama sonuçta halkın yani kamunun malı burası ve birilerine yapacağı lojmanlar karşılığı veriliyor. Ve bu arsalar imar planında yeşil alan yapılabilecek kamuya ait belki son yerler. Soma’nın ve çocuklarımızın geleceği ile çok önemli bir ihale bu. Günlerden beri durdurmak adına üç dört kişi mücadele veriyoruz. Ankara’dan milletvekillerimiz Özgür Özel, Erkan Akçay, eski MHP ilçe Başkanı Vedat Erdem ve ben. Hepimizin sorduğu ortak soru şu, siz kendi arsanızı yani babanızın yerini kat karşılığı bir müteahhite verseniz % 23 ile verirmisiniz ? Şu ana kadar bir yanıt alamadık. Uzatmayayım yani Soma’nın en güzel yerleri şu anda elimizden çıkmak üzeredir…

Peki Soma yukarıda saydığım berbat duruma düşerken, halkımız mutsuz ve gelecekten umutsuz durumdayken vede 212 dönüm değeri 150 trilyona yakın kamu yerleri haraç mezat birilerine verilirken ;

Bu ilçenin belediye başkanı, Siyasi partilerin ilçe başkanları,  Soma Belediyesinin AKP, CHP, MHP’li belediye meclis üyeleri,  Soma’nın meslek örgütleri, Sendika, Oda başkanları, Sivil toplum kuruluşlarının sayın başkanları Soma’nın yemekleri, türküleri ile uğraşan ama böyle önemli konularda ne hikmetse ortalıkta göremediğimiz şahsiyetler,  Acaba neredeler göreniniz duyanınız var mı ?

Bir tanesinin gazetelere çıkıp bir tepki koyduğuna, Şahit olanınız var mı ?

Bu kadar mı nutkunuz tutuldu kardeşim,  Bu kadar mı AKP iktidarından korkar oldunuz?

Milli bayramlarda kravat takıp çelenk koymak,  Hayır yemeklerinde yemek yiyip fotoğraf çekilmek için mi,  Bu görevlere seçildiniz acaba ?

Soma’yı toz duman götürüyor,  Yollar pislikten yürünmüyor, İlçe resmen bağıra bağıra iflas ediyor,  Kamu alanları talan oluyor,  Ve sizler sesinizi şimdi çıkarmazsanız, Ne zaman çıkaracaksınız muhteremler ?

Arkadaşlar ;

Soma’mız elden gidiyor..

Bir kardeşiniz bir ağabeyiniz olarak,  Herşey için çok geç olmadan,  Soma aşkına,  Hepinizi göreve davet ediyorum.’dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!