https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Soma Huzuru Hak Ediyor

Soma Huzuru Hak Ediyor
1.071 views
03 Ağustos 2015 - 8:14

Selam ve sevgilerin en güzelinin siz değerli dostlarımın ve değerli okurlarımın olması dileği ile hepinize güzel bir hafta sonu dileyerek bu haftaki yazıma başlamadan önce, Salı gün yayımlanması gereken yazımı işlerimin yoğunluğu ve sağlık sebeplerimden dolayı bugüne bıraktığım için, sizlere olan saygım nedeni ile çok çok özür dileyerek başlıyorum. Aslında bu hafta sizlere kısacık bu dünya aleminde flim şeridi gibi göz açıp kapatasıya kadar geçen kısacık ömrümüzde geç kalmadan yaşanacak güzelliklerin bir an önce hayata geçirilmesi, geçen zamanın telafisinin olmayacağını yazmak istiyor urdum, ancak son iki günde yaşadığımız şehitlerin acıları ve memleketimizde yaşanan olumsuzluklar nedeni ile bir sonraki haftaya bıraktım.
Sevgili dostlarım, değerli kardeşlerim, Türkiye’de son günlerde artan terör faaliyetleri herkes tarafından büyük endişeye sebep olmaktadır. son bir hafta içerisinde Sadece Manisa ilimizden iki tane şehit verdik.Bu nasıl bir anlayış, bu nasıl bir siyasettir. Siyasette hedef öncelikle toplumun, ülkemizin, ulusumuzun ortak çıkarlarına hizmet etmekle vatandaşlık görevlerimizi yerine getirmiş olmalıyız, siyaseti dağda, bayırda, silahla yapanlar elbette ki bunun acı sonuçlarına katlanmak zorundadırlar ki, er yada geç bunun hesabını vereceklerdir, kendi döktükleri kanda kendileri boğulmaya mahkumdurlar. Devletimizin ülkesi ve milletiyle bölünmezliğinde , Türk milletinin hangi kökenden hangi inançtan hangi etnik kimliğini taşıyorsa taşısın, hepsinin ortak menfaat ve çıkarlarının yegane ortak paydası Devletimizin en güçlü şekilde ayakta kalabilmesi olmalıdır. Ortak çıkarlara hizmet etmeyerek kendilerini ayrı bir dünya döngüsü içinde görenler, Türkiye ye ve Türkiye Cumhuriyetine hizmet etmiş sayılmazlar. O Zaman, kimse kusura bakmasın ya bu memleketi sevecekler yada bu memleketi terk edip gideceklerdir. İşin daha fazla siyasi kısmına bulunduğum konum ve makamım itibarı ile çok hassas olduğumuz bir dönemden geçtiğimiz için daha uçlara dokunmak istemiyorum.
Gelelim Soma’daki huzur ve sükunet meselemize, Salı günü akşam Soma İlçe Emniyet Müdürlüğümüze bağlı tüm ekiplerimiz, akşam 20.30 ile 23.30 arası asayiş ve trafik uygulaması yaptı. Bu uygulama da sanıyorum gayet de başarılı geçti, yazının diğer içeriğine geçmeden önce burada emeği geçen tüm ekiplerimize, amirlerimize, her kademede görev alan kolluk güçlerimize cani gönülden teşekkür etmek istiyorum, çünkü takip ettiğim kadarı ile Uygulama yapılan alanlar içerisinde ki ekiplerimiz vatandaşlara çok kibar, anlayışla, hoş görülü olarak davranmış, vatandaşlarımızın da sevgisini kazanmışlardır. Geçmiş yıllarda insanların zihnindeki istenmeyen veya arzu edilmeyen polis imajını yıkarak , bugün gerçekten halkla iç içe olan, halkın tamamı ile yanında yer alan ve vatandaşa her konuda destek olan özlenen bir polis imajı yaratmışlardır, teşekkürüm bunun içindir.
Son haftalarda basınımızda da yer aldığı üzere son günlerin gündemdeki tek maddesi, Soma’daki canlı bomba eylemcisinin olduğu, Soma’nın sanki patlamaya hazır bir bombaymış gibi gösterilmesi son derece saçma ve dedikodudan ibaret olan bir hurafedir. Bakınız Soma’mız Manisa’nın en büyük ve en güvenilir ilçelerinden birisidir. Maden olaylarında da yaşadığımız üzere dışarıdan gelerek tahrik olma unsurunu kendilerine amaç edineniler ne yazık ki umduklarını bulamayınca kuzu kuzu Soma’yı terk etmek zorunda kalmışlardır.Yani Bizler gerçekten sağ duyulu insanlarız, istediği kadar Soma kozmopolit bir yapıya sahip olsun burada yaşayan tüm kardeşlerimiz en az yirmi seneyi aşkın çoluğunu çocuğunu burada dünyaya getirmiş, geçimlerini bu memleketin kara topraklarından kazandıkları helal ve mis kokulu para ile iş güç sahibi yaparak geçimlerini idame ettirmeye çalışmışlardır. Soma halkı polisimize güven duymakta ve her zaman onların yanında yer almıştır, keza Soma Emniyetindeki çalışan tüm personelimizde içtenlikle ve samimiyetle , dar kadroya ve yoğun çalışma temposuna rağmen kendilerine hizmet etmeyi görev addetmişlerdir. Bu diyalog, birliktelik ve beraberliğin temeli gerçekten çok sağlamdır. Hepimiz birbirimize güvendiğimiz ve yardımcı olduğumuz müddetçe Soma’lıar olarak huzur içerisinde yaşamaya devam eder, aramıza hiçbir hain ve bölücüyü de sokmamaya devam ederiz. Temel felsefemiz Birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için olacaktır.
Gelecek hafta görüşünceye dek şehitlerimize Allahtan rahmet, geride kalanlarına baş sağlığı dilerken, en güzel ve en mutlu haftaların hepimizin olması dileği ile sevgiler sunarım, Allaha emanet olun.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!