Soma Karaelmas Gazetesi

Soma Huzurevi Ek Katı Açıldı

Soma Huzurevi Ek Katı Açıldı
2.617 views
10 Mayıs 2014 - 7:07

Yaklaşık 250 bin TL’ye mal olan 11 oda, salon ve mutfak olmak üzere toplam 22 yataklı Huzurevi ilave katı törenle açıldı.
Açılışa Vakıflar Bölge Müdürü Kenan İba, Müdür Yardımcısı M. Emin Doğan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Konan, Kırkağaç Kaymakamı Ali Sırmalı, Soma Belediye Başkan Hasan Ergene’nin yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.
Soma Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi salonunda yapılan programda konuşma yapan SOSEV Başkanı Mustafa Bayraktar ‘2010 yılında açılan Huzurevimiz ihtiyacı karşılamayacak duruma geldi. Çatı katı kullanım hakkı SOSEV’de olan binamızın burasını da kullanıma açarak kapasitemizi arttırdık. 2013 ayının son aylarında verdiğimiz bu karar ile neticeye bugün ulaştık. En önemli yardımı Sayın Kaymakamımız sağladı. Sivil toplum örgütlerinin hamisi Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. 250 bin Liraya mal olan binamızın 150 bini vakıf tarafından karşılandı. Geri kalan kısım ise hayırseverlerin katkıları ile sağlandı. Herkese teşekkür ediyorum’dedi.
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Konan ‘Manisa’dan Soma’ya geldiğim zaman huzur içinde geldim. Burada sivil toplum kuruluşları, kamu kurumları ve vatandaşlar el ele verdiği zaman neler yapılacağının en büyük göstergesidir bu. Huzurevine ihtiyaç var mı diye sorulur. Artık kapınızı çalan insan olmuyor. Huzurevlerinden ziyade artık yaşlılarımızı ev ortamında bakmaya başlıyoruz. Bundan sonra Soma’dan beklediğimiz engellilerimizi umut evlerinde bakmayı düşünüyoruz. Ben bunu Soma’da başaracağımıza inanıyorum.’dedi.
Vakıflar Bölge Müdürü Kenan İba ‘Vakıf bir medeniyet demektir. Osmanlı döneminde vakıflar tavan yapmıştır. İzmir Vakıflar Bölge Müdürlüğü Manisa ve İzmir illerine bakıyor. Vakıf gayrimenkulleri sayısı 3500 civarındadır, Eski ve tescilli eserlerimizin sayısı ise 500 civarındadır. biz bunları gelecek nesillere sağlıklı bir şekilde aktarmaya çalışıyoruz. Soma Sağlık Sosyal Eğitim Vakfımızda çalışkan bir vakıflarımızdan bir tanesi. Vakıflar Haftamızın 30. yılını kutluyoruz. Böyle bir haftada ise böyle bir açılışı yapmaktan mutluluk duyuyorum. Buradan bir sevindirici haberi vereyim. Belediye Başkanımızın destekleri ile Kagirhan ve Damgacı camii için çalışmalara geçtiğimiz yıl başlamıştık. Geçen hafta bunların projeleri onaylandı. Yaklaşık maliyetleri çıkarıp ödeneği hazırlayarak 3-4 ay içinde ihaleye çıkacağız. Bunları bu sene içinde ihale ederek çalışmalara başlayacağız’ dedi.
Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene ‘Vakıflar Haftamız içinde Sosev’in ortaya koyduğu hizmetlerden bir tanesinin açılışı için bir aradayız. Sosev kurulduğu günden bu yana Soma içinde çok güzel hizmetlere imza atmış bir vakfımızdır. Başta Vakıf başkanı olmak üzere bu kuruma katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Huzurevinin kapasite artışı gerektiğinde Sosev yine devreye girdi. Hemen belediye ile girişimler yapılıp projeler hazırlandı. Orkestra şefi gibi bütün kurumları harekete geçirerek gerekli kaynaklar oluşturuldu. İlave iş gerçekleşmiş oldu. Somamızın ihtiyaç duyduğu hizmetleri yerinde tespitler yaparak gerekli girişimleri yapan bir vakfa sahibiz. Emeği geçenleri tebrik ediyorum. Bu gibi kuruluşlara destek olmak yerel yönetimler olarak bizlerin asli görevidir. Vakıflar Bölge Müdürümüzün Soma ile ilgili haberlerine çok mutlu olduk. Her zaman bizlerle en iyi şekilde ilgilenmiştir. Soma’nın ihmal edilmemesini arzu ediyoruz. Manisa’da ve ilçelerde çok güzel işlere imza attınız. Aynısını Soma’ya da bekliyoruz’dedi.
Kırkağaç Kaymakamı Ali Sırmalı ‘Somamızın için önemli bir yatırımı gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Ek katımızın açılışında emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Soma’da büyük bir sosyal yaşantı vardır. 98 yılında Huzurevi ve Rehabilitasyon Merkezi olarak yapılan binamız yetersiz gelmiş ve 2010 yılında huzurevi binası yapılmıştır. 50’ye yakın yaşlımız burada bulunmaktadır. Ancak yeterli gelmediği için ilave kat yapılmaktadır. Sayı 65’lere çıkarılmıştır. Burada çalışanları fedakarlıklarından dolayı tebrik ediyorum. SOSEV’e hayırlı hizmetlerinden dolayı tebrik ediyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum’ dedi.
Ek katın yapımında emeği geçenlere plaketleri verilirken, gece-gündüz demeden çalışan 19 personele de teşekkür belgesi verildi. Huzurevi ek katının kurdelası kesilerek odalar ve salon incelendi.

DSC_0688 DSC_0690 DSC_0694

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!