https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

“Soma Halkını Hayal Kırıklığına Uğradı”

“Soma Halkını Hayal Kırıklığına Uğradı”
1.607 views
19 Kasım 2015 - 8:48

Manisa Büyükşehir Belediye Meclisinin “Bölgesel ısıtma Sistemi Abonelik Bedelleri” konusunda aldığı meclis kararı üzerine Cumhuriyet Halk Partisi Soma İlçe Başkanı Levent Elbinsoy ve Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi Okan Copkıran, açıklama yaptı.

Manisa Büyükşehir Belediye Meclis toplantısında Soma’yı yakından ilgilendiren “Soma Bölgesel Isıtma Sistemi abonelik bağlantı ve güvence bedelleri ile ısınma bedelleri” konusunda Cumhuriyet Halk Partisi Soma İlçe Başkanı Levent Elbinsoy “ Sonuç olarak Soma halkını hayal kırıklığına uğratan bedellerin kabul edilmesiyle bu sistemin faturası yaklaşık 3245 TL olarak gündemde yerini aldı. Değişik pazarlıklar ve uzlaşı ortamı arayışı ile geçen uzun bir sürenin ardından böyle bir tablo ile karşılaşmak bütün Soma Halkı gibi Cumhuriyet Halk Partisi Soma İlçe Örgütü olarak bizleri de derin bir üzüntü içinde bırakmıştır. Çok hassas dengeler içinde gerçekleşen oylamada Cumhuriyet Halk Partisi Büyükşehir Belediye Meclisi üyemiz Okan Copkıran meclisteki parti grubu kararına uymayarak bu bedelin reddi doğrultusunda oy kullanmış, bu birleşimde bir partili olarak değil, Soma’da yaşamını sürdüren bir vatandaş duyarlılığı ve sağduyusu içinde hareket etmiş ve Cumhuriyet Halk Partisinin bu konudaki görüş ve yaklaşımına uygun bir tavır ortaya koymuştur ” dedi.

Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi Okan Copkıran ise, yaptığı açıklamada şunları söyledi. “Cumhuriyet Halk Partisi’nin gerek Soma Belediye Meclisi üyeleri olarak ve gerekse Partimin Manisa Büyükşehir Belediyesindeki temsilcisi olarak bu konuya gereken hassasiyeti gösterdiğimizi belirtmek isterim. Bu projenin Büyükşehir Belediyesine devri konusunda ve abonelik bedellerinin saptanması aşamasında geçen süre boyunca verdiğimiz soru önergeleri ile konunun takipçisi olduk. Ne yazık ki kamuoyuna objektif olarak yansımayan bu çabalarımız ve iyi niyetimizin farklı boyutlara taşındığını görmekten üzüntü duyuyorum. Bir yandan seçim bildirgesinde bu bedelleri Soma Belediyesinin bedellerinden daha aşağıya çekeceğini belirten MHP ve diğer yandan projenin ilerleyişi ve planlaması sürecinde bariz hatalar yapan Ak Parti iktidarı varken; Cumhuriyet Halk Partisi’nin Soma’daki özveri ile çalışan ilçe yönetimi ve üyelerine dönük eleştirileri çok haksız ve yaralayıcı buluyorum.

1 Kasım genel seçimleri öncesi bir basın açıklaması ile bu bedellere zam yapılmayacağını belirten MHP ilçe yönetimi ve Milletvekilinin sözleri tazeliğini korurken, Manisa Büyükşehir Belediyesinin bu son kararla sergilediği tavrın değerlendirmesini her anlamda mağdur edilen Soma Halkına bırakıyorum. Son birleşimde kullandığım ret oyunun içimde taşıdığım vicdani rahatlık dışında bir anlam taşımaması hem beni, hem de Soma’daki Cumhuriyet Halk Partisi ‘ne inanan ve gönül veren herkesi rahatsız ettiğini biliyor, üzüntü duyuyorum. Böyle bir karar çıkmasına “evet” oyu kullanıp bilerek ya da bilmeyerek katkıda bulunan, Manisa Cumhuriyet Halk Partisi Büyükşehir  Meclis Üyelerinin tutumu konusunda da; partimin bütün yönetsel ve hukuksal kanallarını kullanarak gereken işlemlerin yapılması konusunda çaba sarf edeceği” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
Görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!