https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Soma halkından gönül desteği bekliyoruz

Soma halkından gönül desteği bekliyoruz
604 views
22 Ocak 2018 - 8:16

Anadolu Denizcilik Yat ve Yelken Kulübü Başkanı Bahri Olgun, ‘İmece usulü yapılan olan Soma 301 yarış teknemiz için Soma halkından gönül desteği bekliyoruz’dedi.

Anadolu Denizcilik Yat ve Yelken Kulübü Başkanı Bahri Olgun, Tekne projesi Mimarı Tanju Kalaycıoğlu,Tekne Yapım Ustası Ali İhsan Kılıç, Anadolu Denizcilik yat ve Yelken Kulübü Soma temsilciliğinden Sibel Berber Belediye Başkanı Hasan Ergene’yi ziyaret etti.

Kulüp Başkanı Bahri Olgun projenin her safhasında Başkanımızı bilgilendiriyor yapılan çalışmalar hakkında bilgi veriyoruz. Bu nedenle ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz’dedi.

‘İmece Usulü yapılıyor’

Kulüp Başkanı Bahri Olgun ’13 Mayıs Maden faciasının ardından Soma’ya herkes kendi çapında yardımda bulundu. Bizlerde Soma’ya nasıl katkıda bulunuruz diye tartıştık. Herkes kendi konusunda destek olsunlar dedik. Biz denizci derneğiyiz. İnsaların moral ve motivasyonunu yüksek tutacağını düşünerek yarış teknesi yapmaya karar verdik. Yarışlara yönelik bir yelkenli tekne planladık. Adını Soma 301 olarak düşündük. 12 metrelik performansa yönelik özel bir imalattır. Lamina ahşap sistemi ile yapılacaktır. 18 metrelik direğe sahip olan teknemiz dünyanın bütün kategorilerindeki yarışlara katılabilecek özellikte olacaktır. Omurgası bitmiş durumdadır. Her aşamasında Başkanımıza bilgi veriyoruz. Yeni bölüme geçmeden önce her işin projesi hazırlanıyor. Milli Eğitim ile görüşmemizde 5 öğrenci talebimiz olacak. Çırak olarak gelip sistemi öğrenecek. Derneğin Genel Başkanı olarak ziyarete geldim. İmece usulü yapılan bir teknedir. Kimsenin sahiplenmesini istemiyoruz. Eğer sahiplenirse yelkeninde Soma 301 yazmayacak. Soma Fen İşleri Şantiyesinde yapımı devam ediyor. Soma’da maden dışında farklı bir sektör olsun diye düşünüyoruz. O acının Türkiye ve Dünya’da hatırlanmasından ziyade benzer acıların olmamasını sağlamayı düşündüğümüz bir projedir. Yelkeninde Soma 301 yazdığı zaman Türkiye’nin her yerinde yelkenlimiz geçtiğinde herkes düşünecektir ne olmuştu diye. Bundan sonra bu acılar bir daha yaşanmasın diye düşünebiliriz. Soma halkından gönül desteği istiyoruz. Soma halkı farkına varır diye düşünüyorum. Soma halkı böyle bir tekne yapıldığını istediği her an görebilir’dedi.

Başkan Ergene ise konu ile ilgili yaptığı açıklamasında ‘Basında yer alan haberlerden de bildiğiniz gibi İlçemizde meydana gelen maden faciasında hayatını kaybeden 301 madenci adına Anadolu Denizcilik Yat ve Yelken Kulübü Derneği, İlçemizde madenciler anısına yelken yapma kararı almıştı. Soma Fen İşleri Şantiyesinde kendilerine yer tahsisinde bulunduk. Ziyaret esnasında madenciler anısına yapılacak olan Yelkenli hakkında Derneğimizden bilgiler aldık. Yelkenli yarış teknemiz inşallah en kıza zamanda bitecek. Kendilerine göstermiş oldukları duyarlılıktan dolayı ve nazik ziyaretlerinden ötürü çok teşekkür ediyorum’dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!