Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Soma Halkına Reva Mı?

Soma Halkına Reva Mı?
1.224 views
03 Ocak 2015 - 9:54

MHP Soma İlçe Başkanı Vedat erdem, Darkale Maden işçilerinin mağduriyeti halen çözülmüş değildir. Olayları yakinen takip eden MHP olarak, Darkale işçisinin mağduriyetinin çözüm adresi olarak  yine Uyar 1. – Uyar 2. olarak bilinen Azyak ve Darkale Maden ocağının sahibi olduğu E.L.İ den kiralık olarak çalıştığı ve çıkan kömürün E.L.İ  verildiği bilinmektedir. Ancak Firma sahibinin diğer, Azyak Yer altı kömür işletmesinin de kendine ait Ruhsatlı saha olduğu bilinmektedir.

Evet şimdi MHP olarak iktidara buradan sesleniyoruz. Azyak maden ocağında üç yüz bin (300.000) tona yakın  TİKİNER ALTI (ÇÖKERTME- PLÜMER) ŞILAM  vardır. Bu şlamın 1800 veya 2000 kalori civarında olduğu söylenmektedir. Diğer maden ocaklarının kömürleri ile paçal yapılıp Termik santralında yanması sağlanabileceği gerçeği ortadadır. Bu şekilde Soma maden işçisinin alacağını tahsil edeceği ve bu kış kıyamet günü emekçi kardeşlerimizin mağduriyetlerinin giderileceği bir gerçektir. Ve yine Devletimizin kurumsal alacağı var ise tahsil etme olanağı da bu vesile ortaya çıkmıştır. Ayrıca var olan şlam da meydana gelen yanmadan dolayı Cuma Mahallesi, Samsacı Mahallesi, Karamanlı Mahallesi halkı açık açık zehirlenmektedir. Soma halkına bunu nasıl ve neden reva görmektesiniz.

Neden bu konuya hiçbir iktidar yetkilisi eğilmemektedir, bu işçilerin alacağı konusunda niçin hiçbir adım atılmamaktadır” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    error: Content is protected !!