Soma Karaelmas Gazetesi

‘Soma Halkı Kimlerin Şovmenlik Yaptığını İyi Biliyor’

‘Soma Halkı Kimlerin Şovmenlik Yaptığını İyi Biliyor’
1.299 views
11 Eylül 2014 - 7:20

MHP Soma İlçe Başkanlığı tarafından yapılan yazılı basın açıklamasında, “Bizi şovmenlikle suçlayan bu da yetmezmiş gibi bize cahil diyen Murat BAYRAMOĞLU, ben senin seviyene inip sana kötü sözlerle hitap etmeyeceğim. Ama şunu kafanıza iyi yazın sizin beğenmediğiniz Ülkü Ocaklarımızda din ve ahlak eğitimi alarak yetiştirildik. Genel Başkanımız gibi edep çerçevesinde siyaset yaparız. Fakat Müslüman – Türk Milletinin değerlerini hiçe sayan edep yoksunu aciz kişiliklere de gerektiği an gereken tüm dersleri verir, öğrenmeleri gereken her şeyi de öğretiriz” denildi.
MHP Soma İlçe Başkanlığı tarafından yapılan yazılı basın açıklamasında, “Bu gün bu makamlarda görev yapıyorsak milletimizin menfaati doğrultusunda yanlışa yanlış doğruya doğru diyerek çalışmalarımıza yön verdiğimiz içindir. Siyasi kazanç elde etmek için lise talebelerini Mülki idari amiri olan Kaymakam aleyhinde slogan attıracak kadar küçülmedik.
Şovmenliğin olduğu her yerde ön saflarda yer tutan, milletin dini ve milli tüm değerlerinden kopmuş kendisi çalıp kendisi söyleyenler usulünde siyaset yapan zihniyet sana sesleniyorum. Hükümet Konağı önünde öne sürdüğünüz taşeron militanlarınız henüz lise talebesi olan gencecik evlatlarımızı siyasi emellerinize alet etmesin diye sizin koltuklarınızda geçirdiğiniz vakte inat biz günlerdir Linyit Lisesi gibi bir değerimizin yok olmaması adına gerekli tüm uğraşları verdik, siyasi taraf ayrımı yapmadan gerek iktidar partisi vekillerinden gerek muhalefet partisi vekillerinden yardım talebinde bulunduk ve kendilerinden Soma Linyit Lisesi adına gerekli sözleri aldık. Verdikleri sözleri şayet tutmayacak olurlarsa bunun hesabı da ayrıca sorulur fakat o gün için Milletin vekili olanlar şahsi olarak söz verdiler bizde kendilerine itibar ederek halkımızı an itibariyle bilgilendirdik ve gördük ki halkımızın istediği olumlu sonuçtur. Fakat sizin hesaplarınız yalnızca okulun taşınması değil de başka şeyler olduğu için bizim bu çıkışımızdan ve açıklamamızdan rahatsız olmuşsunuz. Rahatsızlığınızla da kişinin fikri ne ise zikri de odur sözünü aşikâre ortaya koymuşsunuz. Siz alışmışsınız TOMA’ların önünde koşuşturmaya, biber gazı ve cop yemeye ya da esnaf camı kırmaya, bundan haz duyduğunuzu net bir şekilde görüyoruz. Sizin amacınız hizmet değil ayrışmaya ve ayrıştırmaya çanak tutmaktır.Ülkemin çok güzel insanları vardır saflarınızda sizler bu insanları aslında temsil etmiyorsunuz, bu cümleleri kurarken genel anlamda değil lider sıfatında yanlış yönlendirme hesasları içinde olanlara söylüyoruz.
Atatürk’ ün çizgisinden tamamen uzaklaştırdığınız CHP sizin gibilerin elinde olduğu müddetçe daha nice eksen kaymalarına gark olmaya mahkûmdur. Terörist unsurlara dahi sempatik ve hoşgörülü olan sizin gibi kör zihniyetler nüfusunun yüzde doksan dokuzu Müslüman olan bir ülkede dini değerlere karşı çıkmakta sınır tanımamaktadır. Biz Linyit Lisesi yerinde kalsın diyerek ne sizler gibi İmam Hatip Liselerine karşı olanlardanız nede din üzerinden siyaset yapanlar gibi tarihi ve sosyal değerleri hiçe sayarak halkı kışkırtanlardanız.
MHP Soma ilçe Başkanlığı olarak bizim söylediğimiz tek şey şu ki Soma’nın tarihi bir değeri olan Linyit Lisesi yerinde kalsın, eğer ihtiyaç var ise kurulacak olan İmam Hatip Lisesi de amacına uygun bir şekil içerisinde mescit vs gibi alanları bulunan tam donanımlı hizmet vermeye hazır yeni ve kusursuz bir bina olsun. Buna da her türlü ekonomik sosyal ve politik desteğe de hazırız.Saygı ve sevgilerimizle Tüm güzelliklerin milletimiz adına olması dileğiyle” denildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
     “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    error: Content is protected !!