https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Soma Halkı Göçe Mi Zorlanıyor?

Soma Halkı Göçe Mi Zorlanıyor?
1.262 views
03 Şubat 2015 - 10:41

MHP Soma İlçe Başkanı Vedat Erdem, “Soma ilçemiz Maden Kazası ve ardından yaşanan olumsuz olaylar neticesinde ülkeyi idare eden zihniyet tarfından gözden çıkarılmıştır. Tek adam olma yolunda olan dönemin Başbakanı ilçemizde kaza sonrası yaptığı açıklamada Ölümün Fıtrat olduğunu beyan etmiş büyük bir tepki ile karşılaşmıştır.

Acının sınırsız yaşandığı o dakikalarda Soma Halkından gelen tepkiyle bir markete sığınarak olabilecek daha büyük olaylardan bir nevi kurtulmuştur. Ne hikmetse o güne kadar hükumet için göz bebeği olan sürekli üzerinden birşeyler elde edilen Soma o günden sonra İktidarın nazarında irtifa kaybetmiştir. Burada soru işaretleri çoktur. Soma da yaşanan tepki, Tek adam olma yolunda olan Dönemin Başbakanı o gün yaşanan olaylar neticesinde güvenliği açısından girmiş olduğu marketin sahiplerinin Nur cemaitine yakınlığı olduğunu öğrendikten sonra mı kızgınlığı artmıştır yoksa kendisine gösterilen tepkiden dolayı mı bilemiyoruz.

Olaylardan hemen sonra Hastane inşaatının durdurulması, Yol çalışmalarının askıda kalması, OSB ile ilgili hazırlıkların durması, maden ocaklarının açılmaması veya makul bir yol gösterilmemesi ardından Soma ya kurulacak olan Termik Santral konusunda yüklenici firmanın eylemler karşısında yalnız bırakılarak santralin kurulmasına destek verilmemesi vb irili ufaklı birçok konu var ki hükümet tarafından Soma ya karşı net bir duruşun var olduğu görülmektedir.

Ayrıca yatırımların seçim öncesi durdurulması eğer oy toplama taktiği ise yazıklar olsun sizlere. Ama şunu bilin ki milletimiz sizin ayak oyunlarınızı görmektedir ve size itibar etmeyecektir.

Çok kıymetli Somalı Kardeşlerim sizlerinde gördüğü gibi AKP Manisa Milletvekillerinin iktidar partsi nazarında hiç bir yaptırım gücü kalmadığı ortadadır.

SOMAYA YAPILACAK FAKÜLTE MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINA TAKILMIŞ NEDEN?

Fakültenin Parası Yeri hazırken neden Bakanlık durdurdu?

Yoksa yine seçim taktiği, Şark kurnazlığımı yapıyorsunuz?

Büyükşehir yasası ile Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığını kaybetmenin hala acısıyla mı hareket ediyorsunuz?

Yada Mevcut yöre Milletvekillerini Pasivize etme takdiğindemisiniz? Çünkü İlçeye verdikleri sözleri yedirttirmektesizniz ya da  Dönemin Başbakanı Soma halkının tepkisi sırasında Genel Başkanlarını kendi kaderine bırakarak kaçan yöre milletvekilleri ve ilçe teşkilatınızımı cezalandırırken Soma halkıda bundan nasibini almaktadır.

Son olarakta TEK ADAM olma yolunda olan Sayın Cumhurbaşkanı AKSARAY dan Yöneteceğim Başbakanda benim Milli eğitim bakanıda benim, Ben ne diyorsam odur mu demek istemektedir?

Evet Somalı kardeşlerim AKP iktidarı Maden kazası ile birlikte SOMA ilçemizden Açılan Büyük Bir Pencere sayesinde 17 aralık yolsuzluk rüşvet çarkının TESCİLLENDİĞİ ve bunun Ülkemizde ve dünyada yaşayan insanlar tarafında da gözlemlendiği alenen ortaya çıkmıştır. İktidarı büyük bir telaş sarmış tatlı hayatları sona yaklaşmıştır. Kendilerini Yüce Türk yargısı büyük bir hevesle beklemektedir. Soma MHP, AKP zihniyetinin gerçek kişiliğini, niyetini Önce Yüce Türk milletine sonra dünya kamuoyuna göstermiştir. Soma, AKP’ nin ülke genelinde çöküş noktası olmuş, MHP’ nin de Şahlandığı yer olmuştur. MHP Kral çıplak demiştir. Keplerini düşürmüş kellerini ortaya çıkarmıştır. Allah yüce Türk milletinin ve islam ilkesinin tek temel taşı ve savunucu olan ülkücü harekete bu imkanı vermiştir” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    error: Content is protected !!