Soma Karaelmas Gazetesi

Soma Fen Lisesi Tek Yanlış İle 1. Oldu

Soma Fen Lisesi Tek Yanlış İle 1. Oldu
3.951 views
15 Mart 2014 - 7:28

Liseler arası bilgi yarışmasında Soma Fen Lisesi toplam 20 sorunun 19’unu bildi. Birinciliği kimseye kaptırmayan Fen Lisesi Soma’yı Manisa’da temsil etme hakkı kazandı.
Liseler arası bilgi yarışması Linyit Lisesi Kapalı Spor salonunda yapıldı. Yarışmayı Soma Kaymakamı M.Bahattin Atçı, Soma İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Altunsoy, Şube Müdürleri, Öğretmenler ve öğrenciler izledi.
Soma’da bulunan 11 Lisenin yarıştığı Bilgi yarışmasında öğrencilere 20 soru soruldu. Toplam 20 sorunun 19’una doğru cevap veren Fen Lisesi 190 puan ile birinci olurken, Soma Anadolu Öğretmen Lisesi 150 puan ve 5 yanlış ile 2., Soma Rıfat Dağdelen Anadolu Lisesi 120 puan ve 8 yanlış ile 3. oldu.
Soma’yı Manisa’da temsil etme hakkını kazanan Fen Lisesi başarısını okul Müdürü Sadettin Uysal ile paylaştı. Yarışmada Kız Teknik ve Meslek Lisesi, Özel Birlik Anadolu Lisesi ve Anadolu Sağlık Meslek Lisesi 110 puan alarak 4.lüğü paylaştı. Soma Anadolu Lisesi, Teknik Endüstri Meslek Lisesi ve Ticaret Meslek Lisesi 100 puan, Linyit Anadolu Lisesi 90 puan, Soma Anadolu İmam Hatip Lisesi ise 60 puan aldı.

DSC0016.jpg

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
  “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!