Soma Karaelmas Gazetesi

Soma Esnafının KOSGEB beklentisi

Soma Esnafının KOSGEB beklentisi
142 views
04 Mayıs 2021 - 12:17

Soma Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Ayan, KOSGEB paketinin imalat sektörü ile beraber kapanan işyerlerine ve perakende ticaret yapan esnafa da verilmesi için Cimer’e başvuruda bulundu.

Bayram öncesi satış yapamadığı için gelir elde edemeyen esnaflara yönelik KOSGEB paketi hazırlanmasını isteyen Soma Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Ayan Cimer’e yaptığı başvurunu detaylarını paylaştı.
Ayan ” Bilindiği gibi kahveler uzun zamandır kapalı, kafeler, internet kafeler kapalı. Bu iş yerleri kapalı olmaları nedeniyle ekonomik olarak zor günler geçirmekte olup, bu meslek gruplarının maddi desteğe ihtiyacı olduğu kesindir. Paket servisi yapan yeme içme yerlerinin elde ettiği hasılat günlük giderleri karşılayamamaktadır. Ayrıca perakende satış yapan giyim, ayakkabı, züccaciye, hırdavat, ev tekstili vb. meslek kolları bayram öncesi kapalı olmaları nedeniyle hiç hasılat elde edemeyeceklerinden dolayı desteğe ihtiyacı olduğu malumunuzdur. Bu hafta uygulamaya konulan KOSGEB paketinin ağırlıkla İmalat sektörüne yönelik olması nedeniyle yukarıda sayılan meslek kollarının faydalanamayacağı göz önünde bulundurularak kahveci, internet kafe, yeme içme yerleri ve perakende satış yapan esnaflara yönelik bir destek paketine çok ihtiyaç vardır. Bu meslek mensupları için de bir KOSGEB paketi açıklanmasını Soma esnafı adına saygılarımla arz ederim’ ifadelerine yer verdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!