Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Soma Elektriksiz Kaldı

Soma Elektriksiz Kaldı
1.873 views
30 Ağustos 2013 - 7:34

Türkiye elektriğinin %3’ünün karşılandığı Soma’da elektrik kesintileri gittikçe artıyor. Dün sabah saatlerinde başlayan enerji kesintisi nerede ise bütün gün sürdü.
Yılın en çok sıcak gününe denk gelen elektrik kesintisi nedeni ile esnaf klima çalıştıramazken dışarı da çıkamadı. Soma Atatürk Caddesi, Hürriyet Bulvarı, Cengiz Topel Meydanında bir çok yerde yaşanan elektrik kesintisi nedeni ile esnaflar zor zamanlar yaşadı. Esnaflar ‘Televizyonlarda ve bir çok yerde yılın en sıcak günü kimse dışarı çıkmasın diye açıklamalar yapılırken biz sıcakta beklemek durumunda kalıyoruz. Ne klima açtık ne vantilatör, bunlarda yetmezmiş gibi sıcak ve karanlık diye müşterilerde girmiyor. Müşteriler bile sıcakta serinlemek için jeneratör olan ve klimaları çalışan yerlere gidiyorlar. Soma’da bir daha elektrik kesintisi yaşanmayacak diye bir çok açıklamalar yapılmış hatta TEDAŞ enerji nakil hatlarını değiştirmişti. Soma yine aynı Soma hiç bir gelişme yok. Tam tersi gerilemeye gidiyor’dediler.
Konu ile ilgili olarak TEDAŞ Arıza birimi Bölge Isıtma sistemi sırasında yapılan çalışmalarda enerji nakil hattının zarar gördüğü ve bu nedenle ise elektrik kesintisinin yaşandığını belirtti.

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!