Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Soma Eğitimde 1.Sıraya Oturdu

Soma Eğitimde 1.Sıraya Oturdu
1.424 views
09 Mayıs 2014 - 6:29

Soma eğitimde Manisa’nın 1.si olduğunu bir kez daha gösterdi. İlköğretimde Canlar Ortaokulu Manisa Birincisi olmasının ardından Soma Fen Lisesi’de ortaöğretimde 1. olarak Eğitimde ne kadar başarılı olduğumuzu herkese gösterdi.
Manisa’da yapılan Ortaöğretim Okulları arasında Bilgi ve Genel Kültür yarışmasında Soma Fen Lisesi İl birincisi olarak göğsümüzü kabarttı. Canlar Ortaokulunun ardından bir başarı da Soma Fen Lisesi’nden geldi. Kendine ait okulu olmamasına rağmen eğitimde başarılı olduğunu gösteren Fen Lisesi öğrencilerini tebrik ediyoruz. Manisa Yunus Emre İmamhatip Lisesi salonunda gerçekleşen Bilgi ve Genel Kültür Yarışmasına 17 ilçe birincileri katıldı. Yarışmada büyük bir başarı gösteren Soma Fen Lisesi finale adını yazdırdı. Fen Lisesi ödülünü İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy’un elinden alırken 2. olan Manisa Yunus Emre Fen Lisesi’nin ödülünü ise Soma Milli Eğitim Müdürü Tahsin Altunsoy tarafından verildi.  İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Altunsoy yarışma hakkında basın mensuplarını bilgilendirdi. Büyük bir coşku ve mutluluk yaşadığını belirten Altunsoy ‘Bilgi yarışmamıza öğrencilerimiz Okul Müdür vekili Ümran Erşin, Rehber Öğretmen Sevgi Şahin ile birlikte katıldık. Bilgi yarışmasına İl Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy’da katıldı. Yarışma 17 lisenin katılması ile başladı. Bizim bir sorumuz yanlış sayıldı. Fen Lisesi 11.sınıf öğrencileri Mehmet Şahin, Ayşe İlayda Akyüz ve Berke Dalkıç sorulan 20 sorunun 17’sine doğru cevap verdi. Ancak jüri bir sorumuzu yanlış kabul etti. 16 soruda 160 puan alan 3 okul için yedek sorular soruldu. Soma Fen Lisesi, Yunus Emre Fen Lisesi ve Salihli Anadolu Öğretmen Lisesi arasında yedek sorulara geçildi. 3. yedek soruda Soma Fen Lisesi 1. oldu. Diğer 2 okul arasında sorulan yedek soruda ise Yunus Emre Fen Lisesi 2. Salihli Anadolu Öğretmen Lisesi ise 3. oldu. Yarışma sonrasında konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy ‘Bu yarışma öğrencilerimizin kaynaşması adına düzenlenmiş bir yarışmadır. Soma Canlar Ortaokulundan sonra Soma Fen Lisesi’nin de il birincisi olduğu görmekten dolayı çok mutlu olduğunu, Bu yarışmasın kaynaştırma amacına ulaştığını belirterek bizleri tebrik etti. İl Milli Eğitim Müdürümüz tarafından 1. olan Soma Fen Lisemize kupaları ve madalyaları verildi. Bende Fen Lisemiz öğrencilerine öğretmenlerine ve bu konuda büyük bir emeği olan Okul Müdürümüz Sadettin Uysal’a çok teşekkür ediyorum. Bu emekte en büyük pay kendisinindir’dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!