https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

SOMA DEVLET HASTANESİ’NE 150 BİN TL’LİK YATIRIM

SOMA DEVLET HASTANESİ’NE 150 BİN TL’LİK YATIRIM
2.383 views
17 Temmuz 2013 - 2:37

Soma İlçe Devlet Hastanesinde Endoskopi ve Kolonoskopi ünitesi hizmetine başladı. Pazartesi gününden beri Soma İlçe Devlet Hastanesinde yapılan tetkiklerin hastalara başarılı bir şekilde uygulandığı belirtildi.

Soma İlçe Devlet Hastanesinde Endoskopi ve Kolonoskopi tetkikleri başladı. Pazartesi gününden beri Soma İlçe Devlet Hastanesinde endoskopi ve kolonoskopi yapıldığını ifade eden Soma İlçe Devlet Hastanesi Yönetici Başhekim Rüştü Parlakgüneş açıklamasında ‘Genel Cerrahi Uzmanımız Ali Sapmaz İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 3 ay süreli Endoskopi kursuna giderek birincilik ile bitirdi. Bu başında hastalarımıza hizmet vermeye başladık. Yaklaşık 150 milyar TL’ye mal olan sistem sayesinde hastalarımız üniversitede aldıkları hizmeti burada alabilecekler. Başarılı bir şekilde uygulamamız devam ediyor. Bu hastanemiz için önemli bir adımdır. Genelde bu tetkik için üniversite hastanelerine, özel hastanelere gitmek durumunda kalan hastalarımız ceplerinden ayrı bir ücret ödemeden Soma Beşyol Devlet Hastanemizde Kolonoskopi ve Endoskopi hizmetini alabilecekler. Ali Beyde bu işi özveri ile yapıyor. Kendisine teşekkür ediyoruz’ dedi.

Genel Cerrahi Uzmanı Ali Sapmaz cihazı basın mensuplarına anlattı. Sapmaz ‘ Soma’da 18 yıldan beri hizmet veriyorum. 5 yıldan beri kursa katılmak için bekliyordum. Kursu başarı ile bitirdik. Soma Devlet Hastanemizde uygulamaya başladık. En son makine sistemleri ile hastamız anestezi ile uyutularak endoskopi ve kolonoskopi tetkiklerini yapıyoruz. Mine yanması, Ülser, Reflü, Kanser, Kalın Bağırsak kanseri tanısı teşhislerini bu sistem sayesinde görme imkanına sahibiz. Endoskopi ile midenin, yemek borusunun, oniki parmak barsağın ve kalın barsağın incelenmesini sağlayan yöntemlerdir. Kolonoskopi ile bağırsak divertikülü, iltihabi bağırsak hastalığı, bağırsak kanseri gibi hastalıkların tanısı konulup, parça alınarak patolojik tetkikle ayırımı da gerçekleştirilebilir. İşlem sırasında bu çekilen görüntüler Bilgisayar ekranına ve atılıp fotoğrafları alınabildiği gibi cd ortamında da hastaya verilebiliyor. Endoskopi ve kolonoskopi cihazlarımız mekanik temizlik ve özel makinelerde dezenfekte işlemlerini yapıyoruz.’dedi.

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
   “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!