Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Soma Devlet Hastanesi İnşaatı Durdu Mu?

Soma Devlet Hastanesi İnşaatı Durdu Mu?
3.983 views
01 Ağustos 2014 - 8:02

Soma’da yapımına 2011 yılında başlanan 300 yataklı devlet hastanesi inşaatını yapan firmanın iflas ettiği söylentileri kulaktan kulağa yayılıyor.
Soma’nın talihsizliği gün geçtikçe artıyor. Soma üzerindeki kara bulutlardan bir türlü kurtulamıyor. Soma yıllardır beklediği çevre yoluna kavuştum derken firmanın iflas etmesi ile yarım kalan çevre yolu hala tamamlanamazken şimdide 300 yataklı Devlet Hastanesinin yapımını üstlenen firmanın da iflas ettiği söyleniyor.
19 Ağustos 2011 yılında Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından 49.500 metrekarelik alan üzerine yapımına başlanan 300 yataklı Devlet Hastanesi 14.05.2014 tarihinde bitecek diye beklerken Ağustos ayında teslim edileceği ifade edildi. Şimdi ise Aralık ayına yetiştirileceği belirtilen hastanenin ne zaman biteceği ise tamamen yılan hikayesine döndü. Milletvekillerinin sürekli Soma’ya geldiğinde ağzından düşürmediği bölgenin ilk ve büyük Devlet Hastanesi inşaatı durdu. 13 Mayıs’ta yaşanan Maden faciasının ardından yanık ünitesinde Soma’dan başka bir hastaneye kaydırıldığı söylentileri çıkarken şimdi ise firmanın iflas ettiği işçilerine maaşlarını ödeyemediği söylentileri Soma’da yankılanıyor. Resmi makamlardan henüz bir açıklama yapılmıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
     “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!