https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Soma Devlet Hastanesi İlklere İmza Atıyor

Soma Devlet Hastanesi İlklere İmza Atıyor
4.690 views
10 Ocak 2014 - 7:56

Manisa’da sadece Üniversite Hastanesinde olan ve Manisa ili içinde ilk kez Soma’da ağrı polikliniği açıldı. Manisa ili içinde ilk Soma’da başlatılan bu uygulama hastalar tarafından büyük ilgi görüyor.
Anestezi uzmanları tarafından yürütülen poliklinikte ağrı çeken hastalar için seanslar halinde ağrıların tamamen ortadan kaldırılması amaçlanıyor.
Konu ile ilgili açıklama yağan Soma İlçe Devlet Hastanesi Yönetici Başhekimi Rüştü Parlakgüneş ‘ Ağrı polikliğini bizim için çok önemli bir klinik. Manisa Celal bayar üniversitesi dışında Manisa ili içinde kamu hastanelerinde ilk kez Soma’da uygulanmaya başlanan bu sistem hastalarımızdan büyük talep görüyor. Sanayi devlet Hastanemizde açılan poliklinik sayesinde hastalarımızın ağrılarından tamamen kurtulması sağlanıyor. Şimdilik poliklinik hizmeti ile başladık. Cihazlarımızın gelmesi ile birlikte seanslar uzun sürdüğü zaman hazırladığımız odada hasta tedavisini olurken polikliniğimiz hizmet vermeye devam edecek. Bazı ağrıların tedavisi ise ameliyathanede röntgen eşliğinde yapılacak.’dedi.
Anestezi Uzmanları Şükrü Bağcık, Emine Bağcık, Feray Baş ve Kıvanç Yaşar tarafından poliklinik hizmeti yürütülecek. Bilgi veren Dr. Şükrü Bağcık ‘Ağrı kişiden kişiye farklılıklar gösterir. Akut ve Kronik ağrılar olarak ayrılır.Kronik ağrı 3 ile 6 aydan fazla süren ağrıdır. Akut ağrı bir çok hastalığın belirtisidir. Belirli belirteçlerle tanıyı bulmamızda yardımcı olur. Kronik ağrılar ciddi problemler yaratan bir durumdur. Tedavisi ise akut ağrıdan daha farklıdır. Ağrı kliniğinde yaptığımız hizmetler ise ilaç tedavisi, enjeksiyon tedavileri ve bir takım cihazlar ile sinir blokları tedavileri yapmaktayız. Ortapedi, Fizik tedavi, Beyin Cerrahisi bölümleri ile koordinasyonlu çalışıyoruz. Hastaları beraber değerlendirdiğimiz oluyor. İlaç tedavisinin yeterli olmadığı durumlarda algoloji devreye giriyor. Algoloji Anesteziye bağlı olan yan daldır. Yoğun bakımda kullandığımız tedaviler ağrı tedavisi ile benzerlik gösteriyor. 3 haftadan beri hastalarımızdan yoğun bir talep var. Her türlü ağrıya bakıyoruz. Baş, boyun, bel, sırt, diz, ayak bileklerinde ağrılara bakıyoruz. En çok gelen ise bel, sırt ve boyun ağrılarıdır. Amacımız ağrıları kısa vadede değil kalıcı çözümler üretmektir. 3 ile 5 seansla çözümler üretiliyor. 15 dakika ve 30 dakikalık seanslar halinde hizmet veriyoruz.’dedi.

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
  “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

 

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!