https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Soma da İlköğretim Haftası Kutlandı

Soma da İlköğretim Haftası Kutlandı
3.130 views
18 Eylül 2013 - 7:33

2013-2014 Eğitim öğretim yılı başladı. İlköğretim Haftası programı Cengiz Topel Meydanında çelenk sunumu ile başladı.
Manisa’nın Soma İlçesinde, 2013-2014 Eğitim öğretim yılı başladı. İlköğretim Haftası programı Cengiz Topel Meydanında çelenk sunumu ile başladı. Çelenk sunma programına Soma İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin ALtunsoy, Şube Müdürleri, Soma İlçe Emniyet Müdürü Okan Arslan, Okul Müdürleri, Kamu Kurum müdürleri ve Naciye Evren İlköğretim okulu ve 13 Eylül Ortaokulundan öğrenciler katıldı. Çelenk sunma programına Kaymakam ve Belediye Başkanını temsilen hiç kimsenin katılmaması ise dikkatlerden kaçmadı.Soma İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Altunsoy’un Atatürk anıtına çelenk konması ile başlayan program Namık Kemal İlkokulunda devam etti. Buradaki programa ise Kaymakam Vekili Ali Sırmalı, Jandarma Komutanı İbrahim Kılınç başta olmak üzere tüm protokol mensupları bulundu. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Okul Müdürü Halis Adıbelli kısa bir konuşma yaptı. Adıbelli ‘ Dün okulumuza yeni başlayan öğrencilerimiz birlikte uyum içinda bahçede koşarak oynadı. 600 ilkokul çocuğu bu bahçede gönüllerinde oynadı. Yeni Eğitim Öğretim sistemimiz ülkemize  hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. 1966 yılında ilkokul olarak eğitime başlayan Namık Kemal İlkokulu 47 yıl önce olduğu gibi bu günde aynı şevk ve heyecan ile eğitim öğretim hizmeti vermeye devam etmektedir. 29 personel ile 72 anasınıfı 152 1. sınıf olmak üzere 224 öğrencinin bu yıl kaydı yapılmıştır. 152 1. sınıf öğrencisinin 120 tanesinin okul öncesi eğitim almış olması ise ayrı bir mutluluktur. Okulumuz Manisa İl Özel idaresi tarafından büyük onarıma alınmıştır. Okulumuzun yan tarafından çıkış kapısı yapılmıştır. Yapılan onarımlar ile yepyeni bir binada eğitim öğretime başlanmıştır. ‘dedi. Milli Eğitim Müdürü Tahsin ALtunsoy ise yaptığı konuşmasında ‘Yeni bir eğitim öğretim yılına başlamanın heyecanını yaşıyoruz.   Eğitime değer vermek, eğitimi olmazsa olmazların içine almak, çağdaş toplum olmanın en temel ve en vazgeçilmez unsurlarından biridir. Bunu başarabilen toplumlar, toplumsal kalkınmayı çağdaşları olan toplumlara göre daha önce başarabilmiş toplumlardır.Bunu başaramayan toplumların kaderi ise geri kalmışlığın kalın çizgileri içinde kalmak olmuştur.Bunun dünyada örneklerini görüyoruz. Başöğretmen Atatürk´ün ; “Yeni nesil sizin eseriniz olacaktır” diye hitap ettiği değerli Yönetici ve Öğretmenlerimiz;
Eğitimin kalitesinin temel belirleyicileri olan siz değerli öğretmenlerimizin, mesleğin gereklerine göre yetişen, sürekli kendini geliştirme isteğinde bulunan, işini ve öğrencisini seven, öğrenciyi merkeze alan, bu yöndeki amaçlarını açıkça belirleyen ve buna ulaşmanın ısrarlı çabası içinde bulunan kişiler olması; yöneticilerin ise;öğretim konularında güçlü liderlik gösteren, öğrenci ve öğretmenlerden beklentilerini açıkça ortaya koyan ve bunları onlara ulaştıran, öğretim programlarının başarısı için yeni bir yönetim sistemi geliştiren kişiler olması hedefimizdir Amacımız bilgi aktarmak değil,bilgiye ulaşmanın yollarım araştıran, bulabilen, bilgiyi paylaşabilen, teknolojiyi üretebilen ve insanlığın yararına kullanabilen dinamik, özgüvenli bir nesil yetiştirebilmek olmalıdır.
Ülkemizin geleceği, geleceğimizin güvencesi sevgili öğrencilerim.
Amacımız sizlerin kendi ayakları üzerinde dik ve sağlam durabilen yetişkinler olarak geleceğe adım atmanızdır.. Aynı zamanda geleceğimiz olan sizlerle vatanımızın bekasını, hürriyetini teminat altına almaktır. Bu gayelerimizin gerçekleşebilmesi için, öğretmenlerimiz, idarecilerimiz ve tüm personelimizle gerektiğinde gecemizi gündüzümüze katarak, hafta sonlarını haftamıza ekleyerek, yaz-kış demeden; gerek donanımsal gereksinimler, gerekse eğitim açısından yapılması gereken ne varsa yerine getirmeye, sizlerin eğitimi için en uygun eğitim ortamlarını sağlamaya gayret ediyoruz. Size düşen vazife de çok çalışmak, kendinizi mümkün olan en üst düzeyde yetiştirmenizdir.’dedi. 2. sınıf öğrencisi Ilgın Gök İlköğretim Haftası adlı yazısının ardından  Kaymakam Ali Sırmalı konuşma yaptı. Sırmalı ‘Her yıl okulların açıldığı ilk hafta ilköğretim haftası olarak kutlanmaktadır. 2013-2014 EĞitim Öğretim yılı hayırlı olsun.  Bugün çocuklarımızla bu heyecanı ve mutluluğu yaşamaktan mutluyuz. Bugün gelişmiş ülkelere baktığımızda en büyük yatırımın eğitime yapıldığını görmekteyiz. Geçmişimizden pişmanlık ve geleceğimizden kaygı duymamak için çocuklarımızın eğitimine büyük önem vermek zorundayız. Dikensiz gül olmayacağı gibi zorlukların üzerinden geleceğiz. Soma’da 20 bin öğrenci 47 okulda 1100 öğretmen ile eğitime başladılar. Soma 2012-2013 yılı SBS ve Üniversite sınavlarında büyük başarılar elde ettiler. Bu başarının devam edeceğini umut ediyorum’ dedi. 1/B sınıfı öğrencisi Aysima Bozca tarafından ‘okulumuz açıldı’ adlı şiirini okudu. 1. sınıf öğrencilerine ve Anasınıfı öğrencilerine okulumuza hoşgeldiniz denerek çiçek takdiminde bulunuldu. Namık Kemal İlkokuluna yapılan katkılardan dolayı öğrenciler tarafından Kaymakam Ali Sırmalı ve Belediye Başkan Vekili Mustafa Çamzeybek’e çiçek verildi. Kız Meslek Lisesi Halk Oyunları gösterisi ile program sona erdi.

DSC_9542.jpg

DSC_9508.jpg

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!