Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Soma BİS ile donuyor

Soma BİS ile donuyor
291 views
25 Ocak 2022 - 9:42

Vatandaştan para almaya geldikçe zam üstüne zam yağdıran Cengiz Ergün, vatandaş üşürken nerede?

Soma Bölgesel Isıtma Sistemi her yıl kış aylarında farklı sorunlar ile vatandaşın cebini yakmaya devam ederken, ısıtmaya gelince sınıfta kalıyor.
Kasım ayında yandı ısınacağız, hava kirliliğinden kurtulacağız derken Ocak ayında kışın şiddetini arttırması ile birlikte soğuk ile karşı karşıya kalan vatandaş ısınmak için çareler arıyor.
Bis zammı üzerine ısınma sorunu yaşayan halk elektrikli sobalara akın etti. Gelecek faturayı daha şimdiden nasıl ödeyeceğini düşünmeye başladı.
Manisa Büyükşehir’den Bölgesel Isıtma Sistemi ile ilgili vatandaşın yeterince bilgilendirilmediğini belirten CHP Soma İlçe Başkanı Levent Elbinsoy, ‘Teknik beceriksizlik ile önemli bir hizmet heba ediliyor’ dedi.
CHP Soma İlçe Başkanı Levent Elbinsoy açıklamasında ”
SOMA BÖLGESEL ÜŞÜTME!
CHP Soma İlçe Başkanlığı olarak; Soma Bölgesel Isıtma Sisteminde yaşanan sorunlar ve vatandaşlarımızın şikâyetlerini iletmek üzere bugün Manisa Büyükşehir Belediyesi Soma İlçe Koordinatörlüğü yetkilileri ile bir görüşme gerçekleştirdik.
Görüşmemizde, yaşanan sorunları ve partimize iletilen sıkıntıları aktardığımız gibi tüm Somalılar adına faturalarda indirime gidilmesi gerektiğini talep ettik.
Kış mevsiminin en soğuk günlerini yaşıyoruz.
Havaların soğuması ile performansı düşen Soma BIS nedeniyle binlerce vatandaşımız üşüyor.!
Ne yazık ki Soma Bölgesel Isıtma Sisteminde yaşanan ısınma sorunları her geçen yıl katlanarak artıyor. Bölgesel Isıtmada vanaların açıldığı Kasım ayından bu yana cadde ve sokaklarımızda sıcak su nakil boruları patlıyor. Borulardan sızan sıcak su günlerce boşa akıyor. Yaşanan arızalara gecikmeli olarak müdahale ediliyor.
Sistem bir türlü istenilen sıcaklığa ulaşmıyor. Soma Bölgesel Isıtma vatandaşını ÜŞÜTÜYOR.!
Vatandaşlarımız, şikâyetlerini bireysel olarak Soma BIS Müdürlüğüne iletirken, maalesef Manisa Büyükşehir Belediyesinden kamuoyunu bilgilendirici bir açıklama gelmiyor. SORUNUN KAYNAĞINI NET OLARAK AÇIKLANMIYOR.!
Manisa BB Soma İlçe Koordinatörlüğü yetkilileri, “…sorunun tespiti ve giderilmesi için gerekli çalışmaların yürütüldüğünü, sorunun santral bünyesinde yer alan ana eşanjörlerden kaynaklanmış olabileceğini, ana eşanjörü imal eden firma yetkililerin Çarşamba günü ilçemize gelerek gerekli kontrolleri yapacağını…” bizlere anlattı. Verilen bilgiler tatmin edici olmamakla birlikte umarız ki sorun kısa sürede çözülür.
Hepimiz biliyoruz ki Soma BIS, özellikle de çevresel açıdan ilçemiz için bir şans. Böylesine önemli bir hizmet ne yazık ki teknik beceriksizlik ve yeterli yatırım yapılmadığı için heba ediliyor.
Sayın Cengiz ERGÜN, Soma Bölgesel Isıtma Sistemini zam kapısı olarak görüyor.!
Soma Bölgesel Isıtma vatandaşı üşütürken cebini ise yakıyor.!
Soma BIS abonelerine verilen hizmetin ayıplı olması nedeni ile Manisa Büyükşehir Belediyesi öncelikle Ocak ayı faturalarında indirime gitmeli, veremediği hizmetin bedelini üşümesine neden olduğu vatandaşından tahsil etmemelidir.!
CHP Soma İlçe Başkanlığı olarak Bölgesel Isıtma Sisteminde yaşanan sıkıntıların ve vatandaşlarımızın yasal haklarının takipçisi olmaya devam edeceğiz. Yaşanan sıkıntıyı Manisa BB Meclisi ve TBMM gündemine taşıyacağız.
Herkes bilsin ki Soma sahipsiz değildir” ifadelerini kullandı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!