Soma Karaelmas Gazetesi

Soma Belediye Meclisinden Azerbaycan Bildirisi

Soma Belediye Meclisinden Azerbaycan Bildirisi
1.160 views
20 Ekim 2020 - 9:37

Soma Belediye Meclisi AK Parti, MHP, CHP, İYİ Parti ve BBP Grup Başkan vekilleri tüm meclis adına Azerbaycan Bildirisine imza attı.

Soma Belediye Meclisi AK Parti, MHP, CHP, İYİ Parti ve BBP Grup Başkan vekilleri tüm meclis adına Azerbaycan Bildirisine imza attı. Belediye Başkanı Ali Tulup ‘Bu bildiri ile işgalci Ermenistan’a karşı destanlar yazan kardeşlerimiz can Azerbaycan’ın her zaman yanında olduğumuzu ifade ettik’dedi.
‘Soma Belediye Meclisi Azerbaycan Bildirisi’
Azerbaycan topraklarını işgal eden Ermenistan’ın, Azeri kardeşlerimize yaptığı işkence ve soykırım halen hafızalarımızdadır.
Soma Belediye Meclisi’nde bulunan siyasi parti grupları olarak, 28 Eylül’de ve sonrasında Ermenistan silahlı kuvvetlerinin işgal ettiği Azerbaycan’a ait Yukarı Karabağ bölgesinde uluslararası hukuku ihlal ederek sivil yerleşim yerlerini ve askerlerini bir kez daha hedef alan saldırılarını şiddetle kınıyoruz. Azerbaycan’a ait Yukarı Karabağ’ı yaklaşık 30 yıl süredir işgal altında tutan Ermenistan’ın yaptığı bu son saldırılar, bölgede barışın ve istikrarın önündeki en büyük engel olduğunu bir kez daha göstermiştir.
İki devlet Tek Millet olan Azerbaycan ve Türkiye’nin kardeş ülke olduğunu Ermenistan iyi bilmelidir. Acısı bizim acımız olan kardeş ülke can Azerbaycan’ın sürekli yanında olmaya devam edeceğiz.
Ermenistan’ın saldırısı ile bölgeden nemalanmayı düşünen güçler varsa asla başaramayacaklardır. Dünya’da ve bölgesinde lider ve güçlü olan Türkiye, Ülkemizin milli çıkarlarına ve gerekse Azerbaycan’a yönelik hiçbir kirli oyuna müsaade etmeyecektir. Uluslararası camiayı, Ermenistan’ın işgali ve saldırıları nedeniyle zarar gören Azerbaycan’ın yanında olmaya davet ediyoruz.
Bu vesile ile Milletimizin dayanışma iradesini bir kez daha güçlü bir şekilde vurguluyor ve şehit düşen Azerbaycanlı kardeşlerimize Allah’tan rahmet, gazilere acil şifa ve can Azerbaycan’a başsağlığı dileriz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!