Soma Karaelmas Gazetesi

‘Sokaklarda Kurban kesilmeyecek’
607 views
30 Temmuz 2020 - 8:24

Soma Kaymakamlığında yapılan toplantıda bu yıl sokak, cadde ve meydanlarda kurban kesimi yapımına izin verilmeyecek.

Soma Kaymakam Vekili Murat Büyükköse Başkanlığında, Belediye Başkanı Ali Tulup, Başkan Yardımcısı Sabır Tuna, Büyükşehir Koordinatörü Can Doğansever, Emniyet Müdür V. Umut Er, Müftü V. Mustafa Yavaş, İlçe Sağlık Müdür V. Recep Arar’ın katılımıyla yapılan toplantıda, Kurban Bayramı namazı kılınacak ve kurban kesimi yapılacak yerlerde alınacak tedbirler ile ilgili konular görüşülerek, kararlar alındı.
Alınan kararlar ise şu şekildedir. ” Soma’da Bayram Namazı 06.42’de önceden belirlenmiş ve cuma namazı kılınan yerlerde, seccadeler ile maske kullanım zorunluluğu ve sosyal mesafe kuralları dikkate alınarak kılınacaktır. Bayramlaşma 1. gün Vali Muzaffer Ecemiş Kapalı Salonu önünde bayram namazı sonrasında maske şartı ve sosyal mesafe kuralları dâhilinde gerçekleşecektir. Kurban kesimleri ise sadece belirlenmiş alanlarda gerçekleşecek; meydan, cadde ve sokaklarda kurban kesimi yapılmayacaktır.”
Bu yıl alınan kararlar ve uygulanacak olan tedbirlere vatandaşlarımızın hassasiyetle uymaları gerekmektedir.
Salgınların olmadığı, bayram sevinci ve coşkusunun en üst düzeyde yaşandığı bayramlara kavuşmak dileğiyle bütün vatandaşlarımızın ve Somalı hemşerilerimizin Kurban Bayramını tebrik ediyor, bu bayramın bütün insanlığın barış ve huzuruna vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyor, aileniz ve sevdiklerinizle Hayırlı Bayramlar diliyoruz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!