https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

ResimLink - Resim Yükle

Söğütçük Köyünün Su Sorunu Çözülecek Mi?

Söğütçük Köyünün Su Sorunu Çözülecek Mi?
1.202 views
18 Eylül 2015 - 8:08

Söğütçük Köyünün uzun yıllardır devam eden su sorunu Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e iletilerek söz alındı.
CHP Soma İlçe Sekreteri Sercan Okur tarafından geçtiğimiz günlerde dile getirilen Söğütçük köyünün asırlık su çilesini haberine duyarsız kalmayan CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer sorunu Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e aktardı. CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer, CHP Soma İlçe Sekreteri Sercan Okur ile birlikte bir kaç köyün sorunlarını da iletmek için Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve daire başkanlarına iletildi. Konu ile ilgili bilgi veren CHP Soma İlçe Sekreteri Sercan Okur ‘Milletvekilimiz daha önce randevu almıştı ancak Terör olayların nedeni ile bu randevu ertelenmişti. Önceki gün Söğütçük Mahallesi muhtarımız Nurittin Canbal, Gençlik Kolları Başkanımız Emre Sağlam ile birlikte Manisa’ya gittik. Başkan Beyle randevumuz vardı. Milletvekilimizde bize eşlik etti. Soma ile birlikte farklı ilçelerden de köy muhtarlarımız vardı. Onlarda sorunlarını dile getirdiler. Bizde özellikle Söğütçük köyünün sorununu gündeme getirdik. Ayrıca Soma ile ilgili bir takım sıkıntıları gündeme getirdik. Bunları da anlatma fırsatımız oldu. Köy yollarının asfaltlanması, su konusunda sıkıntı yaşayan köylerimizin sorunlarının çözülmesi, Asfalt ihalesinin yapıldığını Başkan bey dile getirdi. Farklı nedenlerden dolayı gecikme olmuş. Asfalt ihalesi kesinleşmiş. Ekim ayının sonua kadar sıcaklık olması gerekiyor. Ekim ayının sonuna kadar 1800 km.lik yolun asfaltlanacağını söyledi. Ancak tabi bu alanın içinde Soma’nın ne kadar köyü var bilmiyoruz tabiki. Su ile ilgili sıkıntıların bir an önce giderileceğini, su olmayan köylere sondaj vurulacağını, Söğütçük köyünde bu konu ile ilgili çalışma yapılacağı sözünü de verdi. Bizde verilen sözlerin takipçisi olmaya devam edeceğiz. Yapıcı ve yol gösterici, belediyemizi ve birimleri teşvik edecek tarzda takibimizi devam ettireceğiz.’dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

AyakkabıBot ve çizmeGünlük ayakkabıBot ayakkabı modelleriÇizme ayakkabıTerlik ayakkabıSandaletBabetSpor ayakkabıTopuklu ayakkabı

error: Content is protected !!