Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

SODOS Bozdağ zirvesinde

SODOS Bozdağ zirvesinde
2 views
25 Ocak 2022 - 9:31

Soma Doğa Sporları Kulübü As Başkanı Hakan Kavaklıçeşme ve Yürüyüş Lideri Selçuk Koyuncu Bozdağ yürüyüşünü başarı ile tamamladı. Bozdağ tırmanışı -22 derece ve 50 km. poyraz ile sağ salim bitirildi.

Soma Doğa Sporları Kulübü As Başkanı ve Yürüyüş lideri Bozdağ zirvesini gördü.
Soma Doğa Sporları Kulübü’nden yapılan açıklamada “As Başkanımız Hakan Kavaklıçeşme ve Yönetim kurulu ve yürüyüş liderimiz Selçuk Koyuncu zorlu Bozdağ Kış zirve faaliyetini havanın zor ve sıkı Hava şartlarını rağmen Başarı ile tamamlamıştır. Kendilerini tebrik eder başarılarının devamını dileriz. Nice güzel zirvelerde Kulübümüzün Flamasını dalgalandıranız dileklerimizle Soma Doğa Sporları Kulübü, Soğuk yağmurlu bir Soma sabahında çıkılan yolumuzdan öğlen saatlerinde Bozdağ’a varıldı. Hava açık inceden yağmur akşam yerini çok sert bir kar yağışıyla sert poyraza bıraktı …
Yürüyüş liderimiz Selçuk Koyuncu’nun Kaleminden, hava tahminleri pazar sabahı hava açık olarak veriyordu, eteklerden zirveye doğru çıktıkça hava daha sert rüzgar git gide hızlanıyordu. Tahminlerin aksine bize sürpriz yaptı. Yine Bozdağ biz kafaya koyduk o zirveye çıkacaktık 18 kişiyle başladığımız yolculuk 15 kişiyle zirvede bizi eksi 22 derece sıcaklık ve 50 km sert bir poyraz karşıladı. Zor havaya rağmen tırmanışımızı sağ salim bitirdik. Anılarımıza bir Bozdag hikayesi daha eklemiş olduk..” denildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!