https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

‘Siyasetin uygulanan doğası bizim yapımıza pek uymuyor’

‘Siyasetin uygulanan doğası bizim yapımıza pek uymuyor’
543 views
18 Aralık 2017 - 9:02

Soma’da siyasi parti kuruluşlarının seçim çalışmalarına başladığını söyleyen MHP Soma İlçe Başkanı Murat Maan, “MHP olarak bizlerse hala Somamıza laf değil de, bir şeyler kazandırmanın peşinde koşuyoruz. Siyasetin uygulanan doğası bizim yapımıza pek uymuyor” dedi.

MHP Soma İlçe Başkanı Murat MAAN açıklamasında, “Anlaşılıyor ki Somamız da siyasi parti kuruluşları seçim çalışmalarına başladı. MHP olarak bizlerse hala Somamıza laf değil de bir şeyler kazandırmanın peşinde koşuyoruz. Siyasetin uygulanan doğası bizim yapımıza pek uymuyor. Çünkü yalan yanlış beyanların insanlarımıza bir şey kazandırmadığını biliyoruz. Bunu artık halkımızda biliyor.

Ne var ki Somamızda siyasi olmayan kişi, dernek, kuruluşlarında siyasi söylemlerde bulunduğunu şaşırarak görmekteyiz. Elektrik ustasının kaporta ustasına iş tarif etmesine benziyor. Ortaya çıkan işin verimliliği ne olur halkımızın takdirine bırakıyoruz.

Aşağıda son zamanlarda gazetelerde çıkan yanlış, yanıltıcı yazıların bir bölümüne cevap veriyoruz. Bu yazıları yazan şahıslar içinde diyoruz ki ‘’ ARmut bir meyve der geçeriz de ilk hecesi herkeste bulunmaz’’

İlçemiz de yapılmakta olan 7.5 km’lik yağmur suyu kuşaklama hattı ve prestij caddeler kapsamında yapılan yağmur suyu hattı çalışmalarının en önemli kısmı olan Atatürk caddesi ve Beşyol mevkiinden geçmesi gereken yağmur suyu hattının Bergama Akhisar yolunun trafiğe kapatılmasının imkansız olduğu ve vatandaşlarımızın trafikte daha da mağdur duruma düşmemeleri için Beşyol mevkii altında yatay sondaj yapılarak yağmur hattı geçirilmiştir. Yatay sondajın geçtiği güzergahta mecburi kullanılan Çelik boruların birbirine ekli şekilde geçirilmesi gerektiğinde esnemenin ve kotun tutulması nedeni ile tamamlanan prestij caddesi üzerinde zorunlu 30 metre kazı yapılmıştır.Senelerdir ilçemizin kronik sorunlarından olan yağmur suyu hattının bu kadar büyük bir proje kapsamına alınarak yapılan çalışmalar esnasında oluşabilecek yapılmış yerlerin hasar görmesi normal karşılanmalıdır.Ayrıca Maski genel müdürlüğünden ihale alan firmalar bozduğu tüm kamu, Tüzel ve gerçek kişilere ait alanların tamiratını yapmakla mükelleftir.

Buna istinaden özellikle Atatürk Caddesi, prestij caddesi bu kapsamda bulunan yerler ihale alan firmalar tarafından bedelsiz bir şekilde yeniden yapılmaktadır. Yani Büyükşehir ve Maski genel müdürlüğü tarafından ödeme yapılmamaktadır. Bu nedenle kamu zararı oluşması mümkün değildir. Sosyal medya ve gazetelerde yapılan olumsuz yorum ve suçlamalar kendileri geçmiş dönemde bu tarz eleştirilerden korkarak yapmadıkları ve yapmaya cesaret edemedikleri hizmetleri karalama çabasından ibarettir.

Yüklenici firmaların yapmış olduğu hizmetler 2 yıl garanti kapsamındadır.2 yıl süre içerisinde çökme, kırılma gibi arızaları yapmak firmanın sorumluluğundadır. Bu ek işlerle ilgili Büyükşehir belediyemizin ve dolayısı ile halkımızın cebinden sözleşme gereği ek para çıkmamaktadır. Yapılan hizmetlerden Somalı vatandaşlarımızın biraz daha sabırlı ve anlayışlı olmalarını temenni ederiz, Çünkü Allah’ın izni ile yapılan hizmetler bittiğinde Somamızın görünümü yaşanılabilir bir şehir olacaktır” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!