Soma Karaelmas Gazetesi

‘Siyaset Ayrı, Şovmenlik Ayrıdır. Saygı, Bilgi Ve Olgunluk İster’

‘Siyaset Ayrı, Şovmenlik Ayrıdır. Saygı, Bilgi Ve Olgunluk İster’
1.271 views
12 Eylül 2014 - 7:36

CHP Soma İlçe Başkanı Murat Bayramoğlu yaptığı açıklamasında, “Bazen kentlerde öyle olaylarla karşılaşılır ki; toplumsal bir mutabakatla parti, dernek vs. ayırt etmeden birlikte hareket edilmesi gerekir. Böylelikle ortak hedefe daha kolay varılacağı hesaplanır. Tabii bu aynı zamanda zor bir iştir. Bilgi ister, siyasi olgunluk ister, hedefe inanmışlık ister, saygı vs. ister. Bunlar olmadığı zaman şovlarla, sahnelere fırlamalarla, bu ortak hareketin özüne saygısızca davranarak, yalan yanlış bilgilerle siyasi rant peşinde koşarsanız bu olmaz. Elde edebileceklerinizin de kaybedilmesine yol açarsınız. Ki dilerim böyle olmaz.
Bilgi ister… En azından “milletvekili valiye talimat verdi. Okul yerinde kalıyormuş” demeyecek kadar siyasi bilgi ister. Milletvekilinin Valiye emir veremeyeceğini bilmek ister.
Siyasi olgunluk ister… Böyle bir haberin yazılı olarak doğrulanmasını bekleyecek kadar siyasi olgunluk ister. Kulaktan kulağa yalan yanlış bilgileri aktarmamayı bilmek ister. Sonrasında yanlış bilgi verdiğiniz için utanabilirsiniz.
Saygı ister… Diğer partinin ilkeleri, çizgisi ve programıyla ilgili konuşma haddini kendinde bulamayacak kadar siyasi saygı ister. (Ben burada MHP ilçe başkanına sesleniyorum. Cumhuriyet Halk Partisi’nin kurucu genel başkanı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün çizgisinde olup olmadığımız değerlendirmesi senin boyunu, haddini ve bilgini çok aşar kardeşim. En iyisi sık sık aradığın milletvekillerini bir de bu konuda ara. Onlar sana başka partilerle ilgili edep sınırlarında nasıl konuşulacağını izah ederler.) Bu arada Kaymakam aleyhinde slogan attırdığımızı söyleyen zihniyete de şunu söylüyorum. Bunu ispatlayamazsan müfterisin.
Gelelim konunun özüne… Olayı en başından beri net ortaya koyduk. 46 yıllık okulumuzu geçmişe saygı, kente saygı gereği yerinden oynatmamak gerektiğini söyledik. Turgutalp’deki imam hatip okulunun depreme dayanıksız olduğundan söz edilmektedir. Bu konuda resmi raporlar var. Bu güne değin neden güçlendirme konularında bir adım atılmadı. İlçe milli eğitim müdürlüğü, hangi müdürü görevden alıp, sürüp, yerine kimi getireceğim hesapları içinde zaman harcarken, neden imam hatipte okuyacak çocuklarımızla ilgili kararı bugünlere bıraktı? Halkımızın bu dar zamanda bu kadar gerilmesine ve kamplaşmasına yol açtı? Bu soruların cevabını kamuoyu olarak, muhataplarından süratle beklemekteyiz..
Bakın değerli Somalılar; bir kısım siyasetçi (hem iktidarda hem muhalefette var bunlardan)dini duygularımızı sömürmeyi, sürekli siyasetin alanı içinde tutmayı marifet sanmakta ve kutsalımızı kullanarak oy kapma telaşında. Güya kendileri dine saygılı, diğerleri dine düşman. Bunun gerekçesi de imam hatip okulunun Linyit Lisesinin yerine konmasına karşı çıkmak. Kutsal dinimizi bu kadar siyasete alet etmek inanın günahtır, dinimize en büyük saygısızlıktır.
Sürecin nasıl sonuçlanacağını göreceğiz. Ama şu olay Soma’da kimin, nasıl siyaset yaptığını göstermesi açısından ibret dolu bir örnek olmuştur.
Saygılarımla” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
     “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    error: Content is protected !!