Soma Karaelmas Gazetesi

Siren Sesleri Tepki Çekiyor

Siren Sesleri Tepki Çekiyor
3.767 views
13 Aralık 2014 - 9:15

Ambulans seslerinden şikayetçi olan vatandaşlar ‘Boşu boşuna çalan sirenlerden rahatsız oluyoruz. Maden faciasından sonra siren seslerine oldukça hassasız, gerekli önlemler alınsın’ dediler.

13 Mayıs günü Soma’da yaşanan facianın hemen ardından günlerce susmayan 112 ambulansları vatandaşların psikolojisini bozdu. Artık her ambulans geçişinde yüreklerinin ağzına geldiğini belirten vatandaşlar ambulansların olur olmaz zamanlarda da siren çaldıklarını ifade ederek tepkilerini dile getiriyorlar. Vatandaşlar ‘ 13 Mayıs’ta büyük bir facia yaşadık. Bizler bu travmayı hala atlatmış değiliz. Bazen arka arkaya 2 ambulans sesi duyduğumuzda “yine bir facia mı yaşandı” diyerek hastaneleri, madende çalışan yakınlarımızı aramaya başlıyoruz. Hala facianın yaralarını sarmaya çalıştığımız bu zamanlarda ambulanslar araçlar yol vermiyor diyerek ya da acil hasta olmamasına rağmen sirenleri çalarak geçiyor. Arka arkaya çalan siren sesleri Soma’da günlerce durmadı. Her siren sesinde maden faciasını tekrar yaşıyoruz. Lütfen bu konuda biraz daha dikkat edilsin. Gerekli önlemler alınsın. Olmadık zamanlarda çalan siren sesleri yüreğimizi ağzımıza getiriyor. Bu duruma yetkililerin bir düzenleme getirmesini istiyoruz’ dediler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Hava sıcaklığına dikkat!
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Dereceler Soma’nın
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kopya düzeneği ile yakalandı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Protokolden tam not
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kültür Evi Ödül alacak
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Çocuklar Doğada

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!