Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

SİLİVRİ ÖZGÜRLÜK BULUŞMASINA DAVET

SİLİVRİ ÖZGÜRLÜK BULUŞMASINA DAVET
1.254 views
01 Ağustos 2013 - 7:29

İşçi Partisi Soma İlçe Teşkilatı 5 Ağustos Silivri’de gerçekleştirilecek olan “Özgürlük Buluşmasına” Soma halkını da davet etti. Beşyol mevkiinde kurdukları stant da bir araya gelen işçi partililer, imza kampanyası düzenleyerek, broşür dağıttılar. İşçi Partisi Soma İlçe Başkanı Maşallah Delil burada yaptığı  basın açıklamasında, “Silivri Özel Görevli Mahkemesi, 5 Ağustos’ta karar vereceğini duyurmuştur.5 Ağustos 2013 günü, Silivri’de herkesi tarihe tanıklık etmeye davet ediyoruz.Silivri Özel Görevli Mahkemelerinin uygulamaları hukuksuzluğun, adaleti yok saymanın ve vicdansızlığın zirvesidir.
Partimizin Genel Başkanı, seçilmiş Milletvekillerimiz, Siyasetçilerimiz, Değerli Yazarlarımız, Gazetecilerimiz, Bilim Adamlarımız ve Yurtsever Askerlerimiz ile birlikte Genel Kurmay Başkanı Silivri zindanlarında hukuksuz ve adaletsiz bir şekilde tutsak edilmişlerdir.
Silivri Özel Mahkemeleri eliyle yapılan tek şey, yalancı ve gizli tanıklarla, sahte belgelerle kamuoyunun algısını yanıltarak ve hukuku çiğneyerek hakların gasp edilmesidir.
Savunma avukatlarının tutuklular lehine açıkça ortaya koyduğu kanıtlar ve belgeler mahkemece dikkate alınmamıştır. 57 sanığın savunması alınmadan mahkeme hüküm kurmaya karar vermiştir.
Anayasa Mahkemesi uzun tutukluluk sürelerini iptal etmesine rağmen, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin uzun tutukluluk süreleri nedeniyle Türkiye’yi mahkûm ettiği koşullarda, Birleşmiş Milletler tutuklular lehine açıklamalar yapmışken Silivri Özel Mahkemeleri kendisini Anayasa Mahkemesi’nin dahi üzerinde görmüş, en yüksek mahkemenin kararını hiçe saymıştır. Silivri Özel Yetkili Mahkemeleri eliyle hukuksuzluğun ve vicdansızlığın “destanı” yazılmakta, Doğu Perinçek ve yurtseverlerin tutsaklığı devam etmektedir.
Amerika’nın BOP Eşbaşkanı Tayyip Erdoğanlar, ABD ile 2 Sayfa 9 maddelik gizli anlaşma yapan Abdullah Güller, hukuku çiğnemeyi marifet sayan Fethullahçı çeteler, Haziran direnişinde halka silah doğrultan ve 5 gencimizi öldürenler, Türk Milletinin kararını Silivri bozkırında milyonların dilinden duyacaklardır.
13 Aralık ve 8 Nisan’da nasıl Silivri için direndiysek, nasıl Taksim’de korku duvarlarını yıktıysak, 5 Ağustos’ta da aynı kararlılık ve direnci göstereceğiz. Çünkü bizler haksızlığın, adaletsizliğin ve hukuksuzluğun hüküm sürdüğü hiçbir olaya kayıtsız kalmadık, 5 Ağustos’ta da kalmayacağımızı tüm dünyaya göstereceğiz.
5 Ağustos’ta Somalı hemşerilerimizi Silivri Özgürlük Buluşmasına bekliyoruz.
4 Ağustos akşamı Soma’dan araç kaldırılacaktır” dedi.

 

DSC_0798.jpg

DSC_0810.jpg

 

 

 

 

YASAL UYARI

Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
   “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!