Soma Karaelmas Gazetesi

Sıcaktan Bunalan Çocuklar Turgutalp Havuzuna Daldı

Sıcaktan Bunalan Çocuklar Turgutalp Havuzuna Daldı
1.740 views
05 Mayıs 2017 - 8:41

Sıcaktan Bunalan Çocuklar Turgutalp Havuzuna Daldı Yurdun büyük bölümünü etkisi altına alan sıcak hava, Soma’da da etkisini gösteriyor. Özellikle öğle saatlerinde sıcak hava değerleri 30-35 dereceye kadar çıkıyor.

 

Yurdun büyük bölümünü etkisi altına alan sıcak hava, Soma’da da etkisini gösteriyor. Özellikle öğle saatlerinde sıcak hava değerleri 30-35 dereceye kadar çıkıyor. Sıcaktan bunalan vatandaşlarda çeşitli yöntemlerle serinlemeye çalışıyor. Çocuklar ise sağlıklı olmamasına rağmen Turgutalp havuzunda serinlemeye çalışıyor.

Birçok kişi mecbur kalmadıkça sokağa çıkmazken, Turgutalp’teki havuz öğle saatlerinde yaşları 8 ila 15 arasında değişen çocukların akınına uğradı.

“DİKKAT! Suya girmek tehlikeli ve yasaktır” yazısına aldırmayan çocuklar, sıcaktan bunaldıklarını dile getirerek, suyla serinlemenin güzel olduğunu ifade etti. Sağlıklı olup olmadığını sorduğumuzda ise bilmediklerini ama serinlemek için başka yöntemlerinin olmadığını belirtti.

Meteoroloji’den alınan bilgiye göre önümüzdeki günlerde hava sıcaklığı ise; Cuma 28, Cumartesi 24, Pazar 27, Pazartesi 26 ve Salı ise 24 derece olması tahmin ediliyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!