https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Sevgi Ruhun Güzelliğidir !

Sevgi Ruhun Güzelliğidir !
1.316 views
31 Mayıs 2016 - 8:38

Selam ve sevgilerin en güzelinin siz değerli gönül dostlarımın, değerli okuyucularımın ve sosyal medya üzerinden takip ederek beni  mutlu kılan, onurlu kılan sevgilerini her zaman içimde hissetiğim gerçek dostlarıma  Selamların en güzelini sunarak  Merhabalar diyorum.

Sevgili arkadaşlar bu hafta sevgi ile ilişken dirilen ve sevginin beslendiği hayat bulduğu ruhun güzelliğinden bahsetmek istiyorum biraz. Bedenimizde, içimizde taşıyıp büyülttüğümüz ve hayatın her evresine yön veren, ruhumuz sevginin en büyük ortağıdır. Gerçek anlamda sevgi kelimesinin özünü asıl olduğu gibi benliğinde hissederek yaşayanlar,  sadece insana mahsus olan u duyguyu bedenlerinin her evresinde  hissederek  yaşam evrelerine ömür katarlar. Bu duyguyu en yoğun şekilde yaşayan canlı türü sadece insanlardır. İnsanlar bu duyguyu her nasıl olduğu gibi yaşamasını bilirler ve hayata geçirirlerse, kendileri de hayatta o kadar fazla değer kazanırlar. İnsanlar mavinin ve yeşilin rengin i ayırt edebilir ve o renklerin anlam ve manalarını hisseder, aşkı ve sevdayı olması gerektiği gibi yaşayabilirler, sevip ve sevilebildiğine inanabilirlerse içindeki ruh insanı bir kat daha fazlalaştırarak pozitif yaşamı olumlu kılar. Tabii ki sevgi kelimesi çok manidar ve anlamlı bir kelime olduğu bilinmelidir, sevgiyi ve sevmeyi, güzeli ve yaşamı, hayatı ve felsefeyi, doğayı ve canlıları  sevmeyen insandan ruh güzelliği, gönül gözünün aydınlığının beklenmesi aptallık olur. Öyleyse sevgiyi taşımak, sevdiğinin taşıyabilmek, sevgisinin her türlü şart ve koşullarda dahi yaşamasını bilmeyen insana bu duygudan bahsetmek deveye hendek atlatmak gibi bir şey olur. Sevginin olmadığı, sevginin ve ruhun hissetmediği şekilde yaşama devam eden insanlar kuru kalabalıktan ziyade bir şey olmayıp sadece bu dünya üzerinde  sadece nefes alıp vermekle sıradanlık içerisinde gelen ağam giden paşam yaşam biçimi şekilde ömürlerinin tamamlanmasını bekler dururlar.

Sevgili dostlar, bugün sevgiyi yaşamasının bilen , sevginin güzelliğinin ruhlarının engin derinliğinde hissetmesini bilen insanlar elbette ki her haliyle güzelleşecekler ve etraflarına pozitif enerji saçacaklardır. Çünkü sevgi olmadan, aşk olmadan, güzellik olmadan  ruhun beslenmesi, nefes alması mümkün değildir. Tabii ki sevgi ruhun en büyük temel gıdasıdır. Bedenimizde en iyi şekilde yaşayıp filizlenen ruh ne kadar iyi bakılırsa o derece güzelleşir ve sağlam olarak bedene salacağı enerjiyi eşit miktarda dağıtır.Sevgi ruhun genişlemesindeki en büyük destekçisidir. Sevgili arkadaşlarım, sevgi sadece insanlar için değil tüm yaratıklar için de geçerli olan en büyük iletişim aracıdır, bir çok duyarlı insanımız mahalle aralarında tabaklar içine çöpe atacakları ekmek ve yemek artıklarını oraya dökerek sevimli dostlarımızın karınlarının doymasını sağlarlar Allah kendilerinden binlerce kez razı olsun, bur aya dadanan kedilerimiz patilerimiz bizleri gördükçe kuyruk sallarlar, yanımıza sokulurlar, kendilerini sevdirirler, gözlerimizin içine barklar buda sevginin diğer görünmeyen en önemli ayaklarından birisidir, demek ki sevgisiz  büyüyen  ne bir çocuk  kendini bulur, ne bir hayvan karnını doyurabilir, ne de bir ağaç bitki örtüsü tabiatta yaprakları yeşil olarak kalır ve etrafına hoş bir görüntü bırakabilir. Her şeyin sevilecek tarafına sevgi ile bakılabilmek ruhun güzelleşmesine ve enginleşmesine vesiledir. Sevginin hakim olduğu vicdan herkese eşit şekilde adalet dağıtacaktır, sevgi ve ruhun birleştiği bütün eller hiçbir zaman ayrılmayacaktır, içinde sevgi taşımayan veya sahte maskelerle, kalıplarla sevgiyi yaşıyormuş gibi   davranan insanlar hayatın hiçbir evresinde asla ve asla zevk alamayacaklar ancak kendilerini kandırdıkları ile kalacaklardır, hem taşıyanı hem taşınanı her zaman için rahatsız edecek ömür boyu o yükün altında ezilip kalacaklardır.

Hintli bir adam suda bata çıka ilerlemeye çalışan bir akrep görür. Onu kurtarmaya karar verir ve parmağını uzatır ama akrep onu sokar.

Hintli tekrar akrebi sudan kurtarmaya çalışır ama akrep onu tekrar sokar. Yakınlardaki başka birisi ona, onu sürekli sokmaya çalışan akrebi

kurtarmaya çalışmaktan vazgeçmesini söyler.

Ama Hintli adam söyle der:

“Sokmak akrebin doğasında vardır.

Benim doğamda ise sevmek var.

Neden sokmak akrebin doğasında var diye kendi doğamda olan sevmekten vazgeçeyim?”

Sevmekten vazgeçmeyin. iyiliğinizden vazgeçmeyin.

Satırlarımı son bir cümle ile bağlayıp kapatmak istiyorum, Sevmesini ısrarla bilelim, bırakalım değer verdiğimiz insanların verdiğimiz değere layık olmadıklarını bilsek bile  verdiğimiz değere layık olmadıkları için kendi kendilerine üzülsün dursunlar.

Gelecek hafta görüşünceye dek şen ve esen kalın, sevgi işle kalın, ruh bütünlüğü ile sevilerek kalın inşallah, Allaha emanet olun.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!