Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Şerefli Gazilerimiz 92. Yılında Unutulmadı

Şerefli Gazilerimiz 92. Yılında Unutulmadı
1.681 views
20 Eylül 2013 - 7:25

92 yıldır Gazilerimizin şeref günü olarak kutlanan ve gazileri bir kez daha hatırlayarak andığımız 19 Eylül Gaziler günü için Cengiz Topel Meydanında program düzenlendi.
Gaziler Günü anma programı çerçevesinde Soma Muharip Gaziler Derneği tarafından program düzenlendi. Cengiz Topel Meydanında düzenlenen programa Soma Kaymakam Vekili Kırkağaç Kaymakamı Ali Sırmalı’nın yanı sıra protokol mensupları, Kamu Kurum ve kuruluş temsilcileri, Gaziler ve şehit aileleri katıldı. Kaymakam, Garnizon Komutanı, Belediye Başkanı, Muharip Gaziler Derneği Soma Şubesi tarafından Atatürk anıtına çelenk sunulmasının ardından Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Gaziler tarafından göndere bayrak çekildi. Soma Muharip Gaziler Derneği Başkanı Nazım Öz tarafından günün anlam ve önemini anlatan konuşma yapıldı. Öz ‘Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 19 Eylül 1921 tarihinde Sakarya Meydan Muharebesinde düşmanı bozguna uğratan kahraman ordunun muzaffer başkomutanı Mustafa Kemal Atatürk’e Mareşal rütbesi gazi unvanını tevcih ettiğini belirterek, “19 Eylül İnönü’de Sakarya ve Dumlupınar’da cepheden cepheye koşan bu güzel yurdu düşmandan temizleyip bize armağan eden İstiklal Savaşı gazilerinin şeref günüdür. 19 Eylül Dünya Barışı ve insanlık uğrunda Kore’de savaşan, Türk’ün gücünü dünyaya bire kez daha ilan eden Kore Gazileri’nin şeref günüdür. 19 Eylül Kıbrıslı soydaşlarımızı katliamdan kurtaran ve Ada’da Enosıs hayallerini Akdeniz’in karanlık sularına gömen Kıbrıs Gazileri’nin şeref günüdür. 19 Eylül, Türkiye Cumhuriyeti’nin rejimi üniter yapısı toprak bütünlüğü uğrunda vatan hainlerine karşı kahramanca savaşan mücadele eden, asker ve polis tüm malul gazilerimizin şeref günüdür. Gaziler Günü olarak kutladığımız 19 Eylül aynı zamanda ‘Türkiye Muharip Gaziler Derneği’nin de kuruluş günüdür. Gaziler Günü bu aziz vatana canını adayan kahramanlarımızın günüdür. Kahraman gaziler, Gaziler Gününüz kutlu olsun.’ dedi. Konuşmanın ardından Gazi Mehmet Çeliker tarafından Muharip Gaziler adlı şiir okundu. Program Soma Muharip Gaziler Derneğinde tebriklerin kabulü ile sona erdi.

6.jpg

Dernek_başkanı_nazım_öz.jpg

ööö.jpg

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!