Soma Karaelmas Gazetesi

“Sendika Olarak İşçimize Sahip Çıkacağız”

“Sendika Olarak İşçimize Sahip Çıkacağız”
2.380 views
13 Ekim 2014 - 6:22

Soma Kömür İşletmelerinde üretimin durmasıyla ilgili Türkiye Maden işçileri Sendikası Ege Bölgesi Şube Başkanı Recep Satır, Şube Sekreteri Yasin Karatay, Teşkilat Sekreteri Zekeriya Aydın ve Mali Sekreter Kıyas Çalı bir araya gelerek açıklama yaptı.

Maden işçileri Sendikası Ege Bölgesi Şube Başkanı Recep Satır, “Soma Kömürlerine ait Işıklar ve Atabacası’ndaki belirtilen eksikler tamamlanmış, fakat gelen müfettişlerin bir iki eksikten dolayı üretime izni vermedikleri ve bu nedenle işletmede sadece nöbetçiler çalışacaktır. Firma yetkililerinden aldığımız bilgiye, göre bir iki eksiğin hemen giderileceğini ve müfettişlerin Pazartesi günü tekrar işletmeye çağırılacağı, ocağın tekrar denetledikten sonra  üretime açmak istediklerini söylediler.

Maden-İş Sendikası Ege Bölgesi Soma Şube Başkanı Recep Satır ve Yönetim Kurulu, “Sendika olarak bizde bu olayın takipçisi olacağız ve işçimize de sahip çıkacağız” diyerek, Müfettişlerin Pazartesi günü yapacakları incelemeden sonra tekrar bir açıklama yapacaklarını belirttiler.

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Hava sıcaklığına dikkat!
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Dereceler Soma’nın
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kopya düzeneği ile yakalandı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Protokolden tam not
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kültür Evi Ödül alacak
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Çocuklar Doğada

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!