Soma Karaelmas Gazetesi

Şehitlerimizi Andık

Şehitlerimizi Andık
1.483 views
19 Mart 2014 - 7:50

Çanakkale zaferinin 99. yıl dönümü nedeni ile Soma şehitliğinde program düzenlendi. Belediye başkan adayları şehitlik programında hazır bulundu.
Çanakkale zaferinin 99. yılı nedeni ile sabah saatlerinde Soma Şehitliğinde program düzenlendi. Programa Soma Protokolünün yanı sıra Ak Parti, CHP ve MHP Belediye Başkan Adayları hazır bulundu. Çelenk sunma töreni ile başlayan anma töreninde şehitlerimiz için 3 el saygı atışı yapıldı.
Şehitlik defterini imzalayan Kaymakam Bahattin Atçı deftere ‘Yakın tarihimizin en anlamlı, en dokunaklı en büyük zaferlerinden biri olan 18 Mart Şehitler günü ve Çanakkale zaferimizin hatırasının 99. yıl dönümünde bir kez daha yad ediyoruz. Yüce Türk milleti vatanın bütünlüğü ve milletin bağımsızlığı söz konusu olduğunda her şartta ve her koşulda bağımsız yaşamak uğruna canını ve malını vermekten çekinmeyerek, kahramanlık destanları yazmıştır. Yazılan bu destanlar Tüm Milletinin neleri başarabileceğinin en güzel kanıtıdır. Aziz şehitlerimiz ebedi istiratgahlarında şunu hissetmelidirler ki, asil kanları ile suladıkları kutsal vatan toprakları bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da Türk milleti tarafından en kutsal emanet olarak muhafaza edilecektir. Bizlere bu güzel yurdu emanet eden Büyük Önder Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, vatanımızın bölünmez bütünlüğü için gözlerini kırpmadan canlarını feda eden tüm Aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi ise saygıyla anar, en içten saygılarımı sunarım’ yazdı.
Müftü Mehmet Karatuğ tarafından dua yapıldı. Karatuğ dua sırasında Müftülüğe bağlı olan Kur’an Kurslarında Çanakkale Şehitlerimiz için 520 hatim yapıldığını belirtti. Şehitlerin mezarları başında okunan dua ve karanfil bırakılmasının ardından polis şehitliği de ziyaret edildi.

0120.jpg

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
  “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Hava sıcaklığına dikkat!
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Dereceler Soma’nın
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kopya düzeneği ile yakalandı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Protokolden tam not
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kültür Evi Ödül alacak
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Çocuklar Doğada

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!