Soma Karaelmas Gazetesi

Şehir Meydanı Asfalt Olmasın

Şehir Meydanı Asfalt Olmasın
2.152 views
15 Mart 2014 - 7:33

Soma’nın şehir merkezinin asfalt olacağını öğrenen vatandaşlar güzel ve yeni taşlar ile şehir meydanı belli edilmeli. Asfalt yapılırsa şehir meydanı olduğu belli olmaz diyerek Belediye önünün asfalt olmasını istemediklerini belirtiyorlar.
Soma’nın meydanı olan Belediye önüne asfalt atılıyor. Atatürk, Fatih, Nazım Usluoğlu Caddesi gibi bir çok caddenin asfaltlama çalışmalarının tamamlanmasının ardından Belediye önünde bulunan taşlar sökülmeye başladı. Uzun yıllardır değiştirilmeyen taşlar sökülerek yerine asfalt atılacak. Şehir içinde bir çok caddenin asfaltlandığı belirten vatandaşlar ise Şehrin ana meydanı olan bir yerin neden asfaltlandığını anlamadıklarını belirtiyorlar. Şehir meydanlarının güzel taşlar döşenerek şehrin ihtişamına yakışır parke taşları ile süslenmesini isteyen vatandaşlar ‘Soma’nın meydanı olan yolların asfaltlanmasını istemiyoruz. Hiçbir yerde şehir meydanlarının asfaltlandığını görmedik. Neden Soma’nın meydanına asfalt atılıyor. Taşlar zaten eski sökülmesi güzel olur. Ancak asfalt istemiyoruz. Meydanın güzel taşlar ile döşenmesini istiyoruz. Asfaltlanırsa yoldan bir farkı kalmaz. Soma’ya gelen burasının meydan olduğunu anlamalı. Soma’nın adına yakışır güzel bir meydanı olmalı. Her gittiğimiz yerde meydanlar kendini belli ediyor. Köylerimizde her yer parke döşeniyor ne kadar güzel oldu. Neden şehir meydanlarımız asfalt oluyor. 2 gün sonra bir arıza olduğunda asfalt kazılacak. Sonra tekrar yapıldığında ise yamalı gibi gözükecek. Taş yapıldığında ise sökülüp yapılması daha pratik bir çözüm.’diyorlar.
Belediye ekipleri ise taş sökme işlemlerinin tamamlanır tamamlanmaz 20 cm. kalınlığında yapılan asfaltın Salı gününe kadar atılacağını belirtiyorlar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
  “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Hava sıcaklığına dikkat!
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Dereceler Soma’nın
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kopya düzeneği ile yakalandı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Protokolden tam not
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kültür Evi Ödül alacak
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Çocuklar Doğada

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!