https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

‘Seçim Rüşveti Paketlerini, Müslümanlığınızın Neresine Yerleştiriyorsunuz?’

‘Seçim Rüşveti Paketlerini, Müslümanlığınızın Neresine Yerleştiriyorsunuz?’
1.391 views
03 Mart 2014 - 8:47

CHP Soma İlçe Başkanı Murat Bayramoğlu, “Akp ilçe başkanına, Akp belediye başkan adayı ve mevcut belediye başkanına, Akp kadın kolları başkanına ve Akp gençlik kolları başkanına sormak istiyorum. İnsanların ekonomilerinin zayıf olmalarından ve çaresizliklerinden faydalanarak, insanın namusu değerindeki bağımsız oy atma hakkını,“rüşvet seçim kolileri” vermek karşılığı, yeminler ettirerek gasp etmeyi, satın almayı Müslümanlıklarının neresine yerleştiriyorlar?” dedi.
CHP Soma İlçe Başkanı Murat Bayramoğlu, “Değerli Somalılar, 30 Mart seçimleri öncesinde beklenen gelişmeler yaşanıyor. AKP’nin seçim rüşveti mekanizması yine devreye giriyor. Önceki gece itfaiye garajına birkaç tırın getirdiği yardım paketlerinin depolandığı haberini aldık. Bazı arkadaşlar bu durumu fotoğraflamışlar. Bu paketler ekonomik durumu kötü, muhtaç ailelere dağıtılacak ve karşılığında yemin ettirilip oylar toplanacak.
Seçim yasasında çok açık biçimde yer aldığı üzere bu tip promosyon ya da yardımların, hem siyasal partiler tarafından hem de belediyeler tarafından dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu durum açık bir şekilde suç teşkil etmektedir. Ve bunun cezası yasada bellidir.
Bu tip yardımların finansmanını iktidar partisi iki yoldan sağlamaktadır. Birincisi yandaş müteahhitlerin, seçim kazanıldıktan sonra alacakları birtakım tavizlerin karşılığı olarak peşinen ödeme diyebileceğimiz hibeler şeklinde sağlamaktadır. Diğeri ise bizzat Belediyenin kaynaklarından yani halkımızın ödediği vergilerden; mevcut başkanın sözde rutin bir “yoksul ailelerin ihtiyaçlarını karşılama” maskesi altında gerçekleştirilmektedir. Bu durum ise çifte bir suçun oluşması anlamına gelmektedir. Her iki durum da suçtur.
Değerli Somalılar; bu durum malumunuz akp’nin ilk kez başvurduğu bir yöntem değil. Cumhuriyet Halk Partisi olarak, yasaya çok açık bir şekilde aykırı olan  bu durumun engellenmesi için, hakkımız olan yasal başvurumuzu yapıyoruz. Hukukun ve İdarenin, değişik partilerin Belediye başkan adayları arasında sürmekte olan yarışın adil bir şekilde sürüp sonuçlanmasına olanak sağlayacak müdahaleyi yapmasını talep ediyoruz.
Son olarak da Akp ilçe başkanına, Akp belediye başkan adayı ve mevcut belediye başkanına, Akp kadın kolları başkanına ve Akp gençlik kolları başkanına sormak istiyorum. İnsanların ekonomilerinin zayıf olmalarından ve çaresizliklerinden faydalanarak, insanın namusu değerindeki bağımsız oy atma hakkını,“rüşvet seçim kolileri” vermek karşılığı, yeminler ettirerek gasp etmeyi, satın almayı Müslümanlıklarının neresine yerleştiriyorlar? Saltanatlarını devam ettirmek için kamu kaynaklarını böylesine kullanmalarını; ahlaken, dinen, vicdanen ve insani açıdan nasıl kabul edebiliyorlar? Nasıl rahatlıkla bunları yapabiliyorlar? İnançları ve vicdanları, bazı yurttaşlarımızın bu zayıf durumunu böylesine istismar etmeye nasıl razı oluyor.
O zaman biz de o ağızlarından düşürmedikleri cümle ile soralım. “Allah bu yaptıklarınızdan razı mıdır?” Bu durumu tüm Soma kamuoyuna saygıyla duyuruyorum. Akp’nin bu işlerden haberi olan ve gayriyasal biçimde düzenleyen tüm yöneticilerini halkımıza ve Allah’a havale ediyorum” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
  “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    error: Content is protected !!