Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Seçim Bürolarının Suyu

Seçim Bürolarının Suyu
1.606 views
20 Şubat 2014 - 8:01

CHP Soma İlçe Başkanı Murat Bayramoğlu, Ak Parti’ye seslenerek, “Paranızla, pulunuzla, seçim büronuzla, seçim arabalarınızla bizi korkutacağınızı sanıyorsanız, aldanıyorsunuz. Eminim, bu güne kadar samimi duygularla size oy vermiş olan, bu millet de artık uyandı.
Seçim arabası yetmez, yandaş yetişmez, rüşvet çare olmaz, seçim bürosu karetmez. Türk milleti, elbet layık olduğu  idarecileri bulacaktır” dedi.
CHP Soma İlçe Başkanı Murat Bayramoğlu, “30 Mart 2014 yerel seçimleri sürecinin son düzlüğündeyiz. Siyasetin finansmanı konusu, Türk demokrasisi açısından her zaman tartışılmıştır. Hakikaten siyasetin finansmanını sağlayanların, iktidarın icraatlarında ne kadar kayrılmış ve kayrılacak olduğu da ilgilenenlerin hep takip ettiği bir konu olmuştur.
Halkımızın tamamının gerçek bilgiye ulaşım noktasında pek çok engeli bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi, halkımızın değişik kaynaklardan bilgi edinme gibi bir alışkanlığı olmaması iken bir diğeri de çok bağıranın haklı olduğu bir düzende yaşamamızdır.
Şöyle bir kural işletilmek istenmektedir. = “ seçim zamanları kim daha çok seçim bürosu açarsa, kimin kaç tane propaganda seçim arabası varsa, kimin konvoyunda daha çok araba varsa, kim reklam panolarına daha çok yakışıklı resimlerini koyarsa o daha haklıdır, iyidir, çalışkandır, muhteşemdir.”
Özet olarak kim daha zenginse o daha haklıdır.
Hakikaten zenginler hep haklı mıdır?
Ben öncelikle buradan AKP örgütüne, AKP teşkilatındaki rant peşinde koşmayan, kapı kapı idealleri için koşan samimi insanlara seslenmek istiyorum. Hakikaten içiniz rahat mı? Huzurlu musunuz? Sizin üstünüze basıp sizi kullanarak rantçılıkla; dün, yaya gezerken bugün mercedeslere binenler tarafından, nice imar ayarlamaları sayesinde servetine servet katanlar tarafından,  kullanıldığınızı hiç düşünmüyor musunuz? Nice yolsuzluk, hırsızlık, rüşvet konuları ortadayken hala bir idealist davadan söz edebiliyor musunuz? Bu hırsızlar düzeninin devamını sağlamaya yardımcı olduğunuz için hiç vicdan muhasebesi yaptınız mı? (Bu son sorum özellikle Hasan başkanadır.)
Öğreniyoruz ki; Soma’da AKP partisi, 10’un üzerinde seçim bürosu açmış.
Henüz daha yolun başındayız tabii ki… Daha erzak paketleri, kömür torbaları, nakti yardımlar, rüşvetler  devreye girmedi. Yaptığınız ve yapacağınız bu ve benzeri harcamaların, yüzbinlerce tutan karşılığını  hangi müteahhitlerden (eski mücahitler de olabilir bunlar, şaşırmayın) hangi yandaşlardan, hangi maddi çıkar beklentisi olan kişilerden ve hangi maden patronlarından aldığınızı ve alacağınızı bilemeyiz.
Ama biz Atatürk ve Cumhuriyet sevdalılarından size bir mesajımız var.
Bu millet, Kurtuluş savaşında kuru ekmek yiyerek bu vatanı kurtardı. O zaman da yandaşlar çoktu. O zaman da mandacılar, işbirlikçiler vardı. O zaman da rüşvetçiler, hırsızlar, saltanatçılar bu vatanı sarmıştı.
Paranızla, pulunuzla, seçim büronuzla, seçim arabalarınızla bizi korkutacağınızı sanıyorsanız, aldanıyorsunuz. Eminim, bu güne kadar samimi duygularla size oy vermiş olan, bu millet de artık uyandı.
Seçim arabası yetmez, yandaş yetişmez, rüşvet çare olmaz, seçim bürosu kar  etmez.
Türk milleti, elbet layık olduğu  idarecileri bulacaktır.
Hem Soma’da, hem Manisa’da, hem Türkiye’de” dedi.

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
  “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    error: Content is protected !!