Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

SEAŞ’ta Büyük Gün

SEAŞ’ta Büyük Gün
3.064 views
19 Aralık 2014 - 9:10

SEAŞ’ın özelleştirme kapsamında çıkarılmasını isteyen Soma kamuoyu isteklerine kavuşamadı. SEAŞ’ın özelleşmesi için son teklif verme günü bugün.

Somalılar için büyük gün. İhaleye çıkacak mı? yoksa özelleştirme kapsamından çıkacak mı? diye merakla beklenen SEAŞ için büyük gün geldi çattı. Somalılardan oluşan bir grubun Ankara’ya gidip görüşmeler yapması ile bir nezbe heveslenen Somalıların istekleri yerine getirilmedi. Soma’ya bir darbe de Devletten geldi. Maden Faciası ile büyük bir yıkım yaşayan Soma halkı ve Soma esnafına büyük bir darbe vuruluyor. SEAŞ’ın özelleştirme kapsamından çıkarılmaması Soma’da büyük bir yıkıma yol açacak. Yaklaşık bin MW kurulu güce sahip Soma Termik Santrali ihalesi için son teklif verme günü bugün. Soma B Termik Santrali için son teklif süresi bugüne uzatılmıştı. Özelleştirme Yüksek Kurulu, Soma A Termik Santrali’ni ve Alakart tesislerini ise özelleştirme kapsamından çıkardı. İhaleye tüzel kişiler ile Ortak Girişim Grupları katılabilecek. İhaleye teklif verme saati ise 17.00 olarak açıklandı. Soma’nın özelleştirilmesi, bölgede yaşanan maden faciasının ardından işçileri darbe olacağı gerekçesiyle muhalefet tarafından eleştiriliyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!