Soma Karaelmas Gazetesi

SEAŞ Yangını Yine Korkuttu

SEAŞ Yangını Yine Korkuttu
2.643 views
14 Şubat 2014 - 8:01

SEAŞ Soma Termik Santrali 1. ve 2. ünitede meydana gelen yangın yine korkuttu. SEAŞ 2. ünitede yüksek gerilim salt odasında yağlı kesicilerin bulunduğu hücrede çıkan yangın SEAŞ İtfaiye ekibi ve Soma Belediyesi İtfaiye ekiplerinin müdahalesi ile kısa sürede kontrol altına alındı.
Yangın sırasında bazı çalışanlar dumandan etkilenerek hastaneye kaldırıldı. Sağlık durumları iyi olan çalışanların ayakta tedavi edildiği belirtildi. Yangın sonrasında açıklama yapan SEAŞ Genel Müdürü Nuri Şerifoğlu yaptığı açıklamasında ‘SEAŞ Soma Termik Santralı,  1-2 Ünite ortak panellerdeki 1 adet kesicide ark sonucu patlamaya müteakiben yangın çıktı. Anında personelimiz ve itfaiyenin müdahalesi sonucu takribi yarım saat içinde söndürüldü. Can kaybı ve yaralanma olmadı.
Kesici etrafındaki kablo ve panelde lokal hasarlanma var. Kısa sürede hasar giderilip devreye alınacağı öngörülüyor. Yangın başlangıcında çalışan 1-2 Ünite, kesici patlamasıyla devre harici oldu, halen virör devrinde (70 devir/dakika).
3-4 Üniteler tedbir amaçlı devre harici edildi. Kısa sürede devreye alınacak.
5. Ünitede kısa süreli bakım devam ediyor 3-4 gün içinde devreye alınması planlanıyor. 6. Ünite kazan boru patlağı tamir çalışması devam ediyor. Yarın sabah paralele alınması planlanıyor.’dedi.

DSC0044.jpg

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
  “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!