Soma Karaelmas Gazetesi

SBS Yerleştirmede Soma Zirve Yaptı

SBS Yerleştirmede Soma Zirve Yaptı
1.171 views
17 Ağustos 2013 - 9:53

Seviye Belirleme Sınavında başarı elde eden öğrenciler istedikleri okullara yerleştiler. Manisa’nın Soma İlçesinde SBS sınavına giren 1492 öğrencinin 1191 tanesi okullarına yerleşti. Soma’da her kesimde bulunan okullar başarılarını gün geçtikçe arttırıyor.

Soma Milli Eğitim Müdürü Tahsin Altunsoy Meslek Liselerine sınavsız yerleşecek öğrencinin kalmadığını belirtti. Altunsoy ‘Soma SBS yerleştirmede % 80 başarı elde etti. Okulların bazılarında ise %100’lere varan başarılar var. Soma’da önceki yıllarda Fen Lisesine yerleştirilen öğrenci sayısı 10’u bulurken bu yıl Fen Lisesine 47 öğrenci yerleşti. Anadolu Öğretmen Lisesine 152 öğrenci, Anadolu Sağlık Meslek Lisesine 103, Anadolu Lisesine 515, İmam Hatip Anadolu Lisesine 113, Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesine 153, Anadolu Kız Teknik ve Meslek Lisesine 99, Özel Liseye ise 9 öğrencimiz yerleşti. Okullarımızda başarılarını gün geçtikçe çoğaltıyor. Nakliyeciler Okulumuzda 61 öğrencimizin 55’i yerleşirken, Naciye Evren İlköğretim Okulunda 164 öğrencimizin 154’ü yerleşti. Atatürk İlköğretim Okulumuzda 25 öğrenci sınava girerken bunların 21 tanesi yerleşti. 13 Eylül Gama İlköğretim Okulunda 213 öğrencimizin 164 tanesi yerleşmiş vaziyette Sabri Balcı İlköğretim Okulu’nda ise 69 öğrencinin 64’ü yerleşti. Cenkyeri Cumhuriyet İlköğretim Okulu’nda 24 öğrencinin 20’si yerleşti. Turgutalp Madenciler İlköğretim Okulu’nda 45 öğrencinin 41’i, Karacakaş İlköğretim Okulunda 14 öğrencinin 13’ü Okullarına yerleşmiş vaziyette. Bu Soma için oldukça büyük başarı. Emek veren öğrencilerimize, öğretmenlerimize, Okul İdarecilerine ve Velilerimize teşekkür ediyoruz. Öğrencilerimizin aynı başarıyı bundan sonraki sınavlarında da vereceklerine inanıyor başarılarının devamını diliyorum’ dedi.

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Soma’da kenevir yakalandı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Eğitimler yapıldı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Gençlik, Kampta buluştu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Canlar’da Bayrak töreni
GÜNLÜK HABER AKIŞI
BİR DAKİKA
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Yusuf’un mutlu günü

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!