Soma Karaelmas Gazetesi

Saygılı, “33 okul Soma’ya kazandırıldı”

Saygılı, “33 okul Soma’ya kazandırıldı”
39 views
20 Ekim 2021 - 5:53

Soma’da 13 Eylül binası olması dışında okul ihtiyacı kalmadığını dile getiren Ak Parti Soma İlçe Başkanı Erol Saygılı, AK Parti’nin iktidarlığı döneminde 33 okul binası, yemekhane ve spor salonları ile 42 adet bina eğitime kazandırılırken, Soma’nın yatırımlardan en fazla faydalanan ilçe olduğunu belirtti.

Ak Parti Soma İlçe Başkanı Erol Saygılı tarafından yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi;
“33 okul, yemekhane ve spor salonu ile
42 adet bina yapılmıştır”
“Soma İlçe Başkanlığı görevini yürütmekten onur ve gurur duyduğum AK PARTİ, iktidara gelmiş olduğu ilk günden itibaren eğitim ve öğretime vermiş olduğu önemi gerek ilçemiz, gerek ilimiz ve gerek ise Tüm Türkiye genelinde okullaşma oranındaki artış ve eğitim hayatına dahil ettiği okul binaları sayıları ile göstermiştir.Bu kapsamda iktidarımız tüm il ve ilçe teşkilatlarımız ile okul binalarının yapımı, yeniden imarı ile yakından ilgilenmektedir.
Soma İlçemizde eğitim ve öğretim faaliyeti sürdüren yetmiş iki adet kurum bulunmaktadır.
İktidara gelmiş olduğumuz 2002 yılı sonrası Soma ilçemize kazandırılan okul sayısı otuzüçtür. Bu otuzüç adet okulun blok, yemekhane, spor salonu vb. ekleri ile birlikte kırk iki adet binası yapılmıştır.
“13 Eylül yeni bina ihtiyacı
en kısa zamanda giderilecek”
İlçemizde yapımı devam etmekte olan 28 derslikli Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulunun inşaatının bir kısmı hayırsever iş insanı tarafından yapılmıştı,bu okulumuzun geri kalan kısmı ile 24 derslikli Mehmet Akif Ersoy İlkokulunun ihalesi önümüzdeki ay yapılacak. Ayrıca ilçemizde şu an için okul ihtiyacı yoktur, fakat 13 Eylül Ortaokulu’nun ikili eğitimden tam zamanlı eğitime geçmesi için yeni bir bina ihtiyacı duyulmaktadır. En kısa sürede bu ihtiyacın da giderilmesi için çalışmalarımıza teşkilat olarak devam etmekteyiz.
“Soma yatırımlardan
en fazla nasibini alan ilçe oldu”
Okullarda olduğu gibi bu tür yatırımlardan her zaman nasibini en fazla alan ve en önce alan ilçemiz Soma olmuştur. Ve bunun örneğini de “Millet Bahçesi” nde görmekteyiz. Yıl sonuna yetişeceği planlanan Millet Bahçesi çalışmaları son hızıyla devam etmektedir.
Bizler bu çalışmalarımızı yaparken göreve geldiğimiz ilk günden itibaren ilçemiz adına yaptığımız ve yapacak olduğumuz her türlü yatırımla alakalı desteklerini bizden esirgemeyen Ak Parti Manisa Milletvekilimiz Sn. Mehmet Ali ÖZKAN‘a teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Yeni eğitim ve öğretim yılında tüm eğitim camiasına , değerli öğretmenlerimize ve geleceğimiz olan kıymetli öğrencilerimize başarılar diliyorum. Yeni eğitim ve öğretim dönemine kazandırılan okul binalarının ve yapılacak ihalelerin ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.”dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!