Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

“Savaşa Hayır”

“Savaşa Hayır”
1.304 views
24 Ekim 2014 - 8:38

Eğitim Sen Soma İlçe Temsilciliği IŞİD’in Karatepe’ye yaptığı saldırıları kınadıklarını belirterek, basın açıklaması yaptı.

Eğitim Sen Soma İlçe Temsilciliği, “İnsanlıktan nasibini almamış cani sürüsü IŞİD, bu defa Irak`ın Diyale iline bağlı olan ve yoğunlukla Türkmenlerin yaşadığı Karatepe kasabasına üç koldan havan toplarıyla ve ağır silahlarla saldırdı. Saldırılarda 2`si çocuk 10 kişi hayatını kaybetti, 16 kişi de yaralandı.

IŞİD çetelerine “yabancı savaşçılar” gibi isimler uyduranlar, yaşanan katliamlar karşısında tepkisiz kalarak siyasi hesap peşine düşenler ve provakatif eylemlerin tuzağına düşerek insani, siyasi bakış açısını yitirip körleşenler artık bir gerçeği çok iyi bilmelidir. IŞİD`in saldırıları ve katliamları  Kürt, Türkmen, Alevi, Şii, Ezidi, Hıristiyan kısaca dini inanç, mezhep ve etnik kimlik farklılıkları nedeniyle yüz binlerce insanın bir arada eşitçe yaşamasını hedefine koymaktadır.

Daha önce de belirttiğimiz gibi, bugün IŞİD çetelerinin halkların geleceğini tehdit eden katliamlarına karşı çıkmak, içeride ve dışarıda hangi amaçla gündeme getirilirse getirilsin her türlü ırkçı, mezhepçi ve ayrımcı yaklaşımlar karşısında somut tutum almakla mümkündür. Bu tutumu almakta tereddüt etmeyenler olarak, “Bir savaşta sadece insanlar ölmez insanlık da ölür. Sessizlik saf tutmaktır. Bizim safımız insanlıktır. Savaşı durduralım” diye sokağa çıkarken dili, dini, etnik kimliği ne olursa olsun insanların gözyaşlarının ve çocukların gözündeki korkunun aynı olduğunu çok iyi biliyoruz!

Eğitimsen Soma Temsilciliği olarak belirtmek isteriz ki IŞİD canilerinin Karatepe`deki bu saldırısını kınıyoruz! IŞİD saldırıları ve katliamları son bulana kadar insanlığın ortak değerlerini yüksek sesle dile getirmeye, emperyalistlerin savaş politikalarına karşı “Savaşa Hayır!” demeye ve halkların barış içinde ve özgürce kendi geleceklerini inşa edebileceği bir yaşamı savunmaya devam edeceğiz.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!