https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Satış Belgelerini Kaymakam Atçı’nın Elinden Aldılar

Satış Belgelerini Kaymakam Atçı’nın Elinden Aldılar
1.458 views
21 Ocak 2014 - 12:33

Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu (TAPDK) satış belgesi düzenleme ve süre uzatım işlemleri Soma İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde başladı. Soma Kaymakamlık makamında satış belgesini almaya hak kazanan 6 kişiye belgeleri Soma Kaymakam Bahattin Atçı tarafından verildi.
Soma Kaymakamı Mehmet Bahattin ATÇI, İlçe Tarım Gıda ve Hayvancılık Müdürü İsmail Kaya, Mühendis Fikret Ceylan ve işletme sahiplerinin katılımı ile Kaymakamlıkta belge töreni düzenlendi.
Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (TAPDK) satış belgesi düzenleme ve süre uzatım işlemlerinin İlçe Gıda,Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce yapılacağını belirten ATÇI açıklamasında ‘İç işleri Bakanlığı ile TAPDK arasında tütün mamulü, alkol ve alkollü içki satıcıları tarafından yapılacak satış belgesi ve nargilelik tütün mamulü sunum uygunluk belgesi başvurularının kabulünün, mevzuat çerçevesinde değerlendirilmesi, belgelerin düzenlenmesi ve ilgililerine teslimine ilişkin usul ve esasların belirlenmesi konularını kapsayan Satış Belgesi İşlemlerinin Yürütülmesine İlişkin Protokolün 25 Kasım 2013’de imzalanarak yürürlüğe girdi. Buna göre satış belgesi verme işlemlerinin Kaymakamlıklar tarafından yürütülüyor. Müdürümüz de böyle bir çalışma yapıldığını belirtince hep birlikte verelim istedim. Satış belgesi işlemlerine ait sekretarya görevi ise İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüzce yerine getirilecektir. ‘dedi.
Soma İlçe Tarım Gıda ve Hayvancılık Müdürü İsmail Kaya ‘Bu kapsamda İlçemizde faaliyet gösteren işletmelere ait satış belgelerinin düzenlenmesi, mevcut belgesi olanlara süre uzatım işleminin yapılması ve mevcut belgelerde adres değişikliği gibi durumlarda yapılacak güncelleme işlemleri Müdürlüğümüzce yapılacaktır. Satış belgesi başvurusunda bulunacak olan gerçek kişi, tüzel kişilik, dernek, adi ortaklık, kamu kurum ya da kuruluşu veya askeri birliklerin, Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu’nun resmi internet sitesinden kendileri için uygun olan başvuru formunu doldurup, belge bedellerini Ziraat Bankası’nın kurumsal  tahsilat hesabına yatırıp belgelerin asıllarıyla ve sistem tarafından verilecek başvuru referans numarasıyla İlçe Müdürlüğümüze şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir’ dedi.

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
  “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!