https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Saran Holding Spor Salonu Açıldı

Saran Holding Spor Salonu Açıldı
3.180 views
23 Nisan 2015 - 10:52

Saran Holding tarafından yapılan 600 bin TL’ye yapılan 250 kişilik tirübün kapasiteli Spor Salonunun açılışı düzenlenen törenle yapıldı.

Saran Holding olarak Sosyal Sorumluluk projesi kapsamında bugüne kadar açtığı 13 spor salonunda Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde yaşayanlar olmak üzere 12 bini aşkın genci spor ile buluşturmanın mutluluğunu yaşadı. 14. spor salonunu ise Soma’da yaşanan derin acının ardından Somalı çocukların yüzünü güldürmek amacı ile 23 Nisan hediyesi olarak Soma’da açtı.

Cemil Meriç Anadolu Lisesi bahçesinde yapılan Soma Spor Salonunun açılışı Saran Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran, Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Akp Manisa Milletvekili Uğur Aydemir, Soma Kaymakamı M.Bahattin Atçı, Türkiye’nin efsane basketbolcuları Mirsad Türkcan, Kerem Gönlüm ve Levent Topsakal, ünlü sanatçılar  Sinan Akçıl ve Murat Dalkılıç, Manisa ve Soma Protokolü, öğretmenler, öğrenciler ve öğrenci velileri katılımıyla gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Soma Belediyesi Halk Oyunları gösterilerinin  ardından söz alan  Saran Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran, “Bugün burada olduğum için özellikle mutluyum ve gururluyum. Bugüne kadar yaptırdığımız 14. salonumuz.

Çoğu Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu’da olmakla beraber bugün künün yeri çok ayrı bizim için. Geçen sene bu vahim olay yaşandığından sonra “ne yapabiliriz” diye değerlendirdik. Bir mütevazi spor salonu yapma kararı çıktı. İnşallah gençlerimize faydalı olur. Çorbada bizimde tuzumuz olduğu için çok mutluyum”dedi.

Sadettin Saran, “Türkiye genelinde toplam 14.500 öğrencimiz bizim spor salonlarımızı kullanıyor.İnşallah daha nicelerini yapmak kısmet olur. Soma için hayırlı olsun” dedi

Soma Kaymakamı Bahattin Atçı, “Bugün burada ilçemize değerli bir eseri kazandırmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bize bu mutluluğu yaşatan başta Saran Holding Yönetim Kurulu Başkanına Sadettin Saran’a çok teşekkür ediyoruz” dedi.

AKP Manisa Milletvekili Uğur Aydemir, “13 Mayıs hepimizin çok acı çektiği ve hayatımız boyunca unutamayacağımız bir gün.Rabbim bizlere, hiç bir ülkeye böyle bir acıyı yaşatmasın diye dua ediyoruz.13 Mayıs’tan sonra devlet ve milet olarak el ele verdik.Soma’da yaraları nasıl sararız diye kafa kafaya verdik.Türkiye adeta ayağa kalktı, harekete geçti. Soma’ya hizmet olduk yağdık, yardım olduk yağdık.Burada da değerli Sadettin Saran çok güzel bir kapalı spor salonu yaptılar. Ögrenciler burada spor eğitimi derslerini yapacaklar.  Bugüne kadar Somamıza yardımlarını esirgemeyen tüm hayır severlerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Yağmur yağması nedeniyle konuşmasını kısa kesen Manisa Valisi  Erdoğan Bektaş, “Biz buraya Sadettin Saran’a teşekkür etmek için geldik” dedi. Konuşmaların ardından Spor

Salonun açılışı yapıldı. Kurdela kesiminin ardından efsane basketbolcular Kerem Gönlüm, Levent Topsakal, Mirsad Türkcan, Sinan Akçıl ve Murat Dalkılıç gibi ünlü isimlerle birlikte Saadettin Saran’ın da yer aldığı takım Soma’lı öğrencilerle birlikte gösteri maçı yaptı. 14-14 berabere biten maç sonrası Saran’a Manisa Valili Erdoğan Bektaş Soma’nın simgesi olan madenci heykeli verirken, Soma Kaymakamı M. Bahattin Atçı ise teşekkür belgesi takdim etti.

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!