Soma Karaelmas Gazetesi

‘Santral Satılacak İse Biz Almaya Talibiz’

‘Santral Satılacak İse Biz Almaya Talibiz’
1.560 views
01 Eylül 2014 - 7:07

SEAŞ’ın özelleştirme kapsamından çıkarılmasını isteyen Soma Ticaret ve Sanayi Odası yönetimi SEAŞ’ın satılmaması için sonuna kadar direnelim ancak eğer satılması kesin ise SEAŞ’ı almaya biz talibiz dediler.
Soma Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu adına açıklama yapan Başkan Hakan Işık ‘ SEAŞ’ın özelleşeceği her geçen gün daha da sesli söylenmeye başladı. Özelleşmesini istemiyoruz. “Özelleşmesin” diye sonuna kadar arkasında dururuz. Ancak “hayır kesinlikle özelleşecek” deniyorsa biz talibiz’dedi.
Işık yaptığı açıklamasında ‘SEAŞ’ı Soma halkı almak istiyorsa biz öncülük ederiz. Artık bazı değerlerin Soma’dan gitmemesi gerekiyor. Santral Soma’da kalsın isteniyorsa Soma’nın ileri gelenleri ile konuşarak bir şirket kurar talip oluruz. Termik Santralin Soma’da kalmasını istiyoruz. Burada çok ciddi bir maddi değer çıkıyor ancak Soma’ya faydası çok az. Türkiye ekonomisine çok büyük katkısı var ama Soma bundan yararlanamıyor. Özelleşirse zaten faydalanamayacak. Burasını devlet illa satacak ise Somalılar olarak biz almalıyız. Değerini biçsinler şu kadar milyon dolar bizde Soma olarak bir araya geliyorsak gidip alalım. Soma ciddi ekonomisi olan bir ilçe. 65 yıldan beri Soma’da santral var. Soma’da çok ciddi değerler var. Bu santrali Somalılardan daha iyi kimse yönetemez. Soma’da ciddi bir felaket yaşandı Soma’da ikinci bir kargaşanın yaşanmasına gerek yok. İllaki satılacaksa biz alalım. Elimizi taşın altına koyalım. Yıllardır bu sektöre uzaktan bakıyoruz. Birikim var Soma’da kimse korkmasın. Rıfat Hisarcıklıoğlu bize her türlü desteği verir. Odalar ve Borsalar birliği Başkanımız Rıfat Hisarcıklıoğlu anlaşma nasıl yapılır, ne yapmamız gerekir, her konuda desteği verir. Odalar ve Borsalar Birliği her zaman odalarının arkasındadır.’dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
     “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!