Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Saka Madenciler Gününü Kutladı

Saka Madenciler Gününü Kutladı
1.207 views
05 Aralık 2014 - 8:28

CHP Milletvekili Aday Adayı Abdullah Saka Maden İşçileri Sendikası Ege bölgesi Şubesini ziyaret ederek 4 Aralık Madenciler Gününü kutladı.
CHP Manisa Milletvekili Aday Adayı Abdullah Saka Maden İşçileri Sendikasını ziyaret etti. Ziyaret sırasında Maden İşçileri Sendikası genel Merkez Genel Sekreteri Vedat Ünal’da hazır bulundu. 4 Aralık Madenciler Gününü kutlayan Saka ‘Madencilerimizin haklarını aramak için burada görevde bulunan arkadaşlarımızı ziyaret etmek ve Madenciler gününü kutlamak için buradayız. Biz Somalı olduğumuz için resmi gelmedik. İş sağlığı ve güvenliği tedbirleri alınarak tüm maden işçilerimizin çalıştığı huzurlu bir ortamda yüzlerinin güldüğü bir madenciler gününü kutlamayı ümit ediyoruz. İnşallah Soma’da yaşanan maden faciasında hayatını kaybeden arkadaşlarımızı rahmetle anıyor, işsiz kalan arkadaşlarımızın da istihdamını sağlayacak maden sahalarımızın faaliyete geçmesini bunun da madenci kardeşlerimizin eli ile üretilerek Türkiye ekonomisine katkı sağlamayı ümit ediyoruz. Maalesef Soma verdiklerini almıyor. Türkiye’nin 32 ilinden daha fazla vergi veriyoruz. Bu kadar can vererek bedel ödememize rağmen ne yazık ki verdiklerimizi alamıyoruz. Soma adeta bir köy görünümünde ve yatırımlar yapılamıyor. Esnafın ekonomik hayatını canlandıracak çalışmalar yapılamıyor. Bunun önlemi alınmazsa Soma’yı çok kötü günler bekliyor. Soma eski saygınlığına kavuşur. 432 yetim kalan çocuğun geleceklerini birlikte kurarız’ dedi.  Maden İşçileri Sendikası Ege Bölgesi Şubesi Başkanı Recep Satır ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek ‘Madenci kardeşlerimiz adına teşekkür ediyorum’ dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    error: Content is protected !!