https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

Şahin ’44 aile 85 Evlere Taşınacak’

Şahin ’44 aile 85 Evlere Taşınacak’
2.548 views
19 Ekim 2015 - 8:19

300 Evler Sitesinde oturan 44 aile Soma Şubesinin gayretli çalışması ile 85 evlerde bulunan boş lojmanlara yerleştirilecek.
300 Evler sitesinde yıkılmaya yüz tutmuş lojmanlarda oturan 44 aile EUAŞ’a ait olan 85 evlerde oturmaya başlayacak. Olumlu yazının gelmesi ile birlikte konu ile ilgili bilgi veren Maden İşçileri Sendikası Soma Şubesi Başkanı Şevket Şahin ‘Kamuda çalışan 44 arkadaşımız 300 evlerde ikamet ediyordu. Binalar çok eski ve depreme dayanıklı değil. Kısa bir süre içinde de yıkılıp yerine yeni lojmanlar yapılacak”dedi.
Şahin, “Bu süre içinde ise arkadaşlarımızın oturabilmeleri için yer arayışı içindeydik. Arkadaşlarımızın mağdur olmaması için bir takım girişimlerde bulunduk. Geçtiğimiz aylarda da ifade ettiğim gibi konuyu önce Genel Merkezimize ardından da TKİ’ye ilettik. SEAŞ lojmanlarından geçici yer istedik. TKİ isteğimizi olumlu karşıladı. EUAŞ’a dilekçe ile resmi olarak müracaatımızı gerçekleştirdik. Müracaatımızı inceleyen EUAŞ 85 evlerde 44 arkadaşımızın ikamet edebileceği lojmanlar olup olmadığı konusunda incelemelerde bulundu. Lojmanların oturabilecek halde olduğuna karar verildi. EUAŞ olur raporunu TKİ genel Müdürlüğüne gönderdi. TKİ ise ELİ’ye yazı ile bildirdi. Bize olumlu cevap geldi. 44 arkadaşımız için lojmanlarda tadilat yapılacak. Arkadaşlarımız tadilat tamamlanır tamamlanmaz taşınacaklar. Ne kadar süre ile oturacakları konusunda bir süre verilmedi. Soma Şubesi olarak arkadaşlarımıza yaptığımız bu hizmetten dolayı gurur duyuyoruz. Ayrıca Cenkyeri atelyeleri yanında bulunan binalar 300 evler sitesi kadar eski olmasa da burada oturan arkadaşlarımız içinde çalışmalar yapacağız. Görevimizi layıki ile yerine getirdiğimize inanıyoruz. Tadilat bir an önce başlasın diye de ayrı bir girişimde bulunacağız. Arkadaşlarımızın içi rahat olsun. Biz Sendika olarak her türlü uyarıyı dikkate alıyor ve buna göre hareket ediyoruz. Bizlere bu konuda destek veren başta EUAŞ Genel Müdürlüğü ve ELİ Müessese Müdürümüz Hakkı Duran beye çok teşekkür ediyoruz’dedi.

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!