Soma Karaelmas Gazetesi

‘Sağlıklı günlere ulaşmak hepimizin elinde’

‘Sağlıklı günlere ulaşmak hepimizin elinde’
266 views
13 Nisan 2021 - 7:43

Kaymakam Fatih Akkaya, Onbir ayın sultanı Ramazan ayına girmemiz nedeniyle yayınladığı mesajında Soma halkına uyarılarda bulundu.

Kaymakam Fatih Akkaya’dan Ramazan Ayı nedeniyle yayınladığı mesajında;
“İslam âleminin büyük bir özlemle beklediği rahmet, mağfiret ve bereket ayı, on bir ayın sultanı mübarek Ramazan-ı Şerif’e hep birlikte kavuşmanın heyecanı ve sevincini yaşamaktayız.
Ramazan Ayı, insanlar arasında paylaşma ve dayanışma duygularının doruğa çıktığı, gönüllerin birleştiği, dostluk ve kardeşlik duygularının yoğunlaştığı, cömertliğin ve yardımseverliğin zirveye ulaştığı aydır. Bu yıl da iftar sofralarında beraber olamasak da, dualarımızla manevi bir bağ kurabiliriz. korona virüs salgınının gölgesinde idrak edilecek mübarek Ramazan ayı boyunca vatandaşların iftar ve sahur için evlerine misafir kabul etmemesi, bu sabır ayında kendimizi ve çevremizi hastalıktan korumalı ve dayanışma içinde olmalıyız. Sevdiklerimize daha çabuk kavuşmak ve keyifli, sağlıklı günlere hep birlikte ulaşmak için maske, mesafe ve temizlik kurallarına riayet etmeliyiz.
Bu duygu ve düşüncelerle Ramazan Ayı’nın, aynı sofranın etrafında buluşacağımız günlere, her daim güzelliklere, birlik ve beraberliğimizin pekişmesine vesile olmasını, Ramazan Ayının başta Soma’lı hemşerilerimize, memleketimize, milletimize, âlem-i İslam’a ve tüm insanlığa huzur, barış ve esenlik getirmesini ayrıca bu ayın hürmetine bu salgından tüm insanlığın kurtulmasını diliyorum.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!