Soma Karaelmas Gazetesi

Saadet Adayı Türkmen’den iddialı bir proje daha

Saadet Adayı Türkmen’den iddialı bir proje daha
1.668 views
26 Mart 2014 - 8:17

Saadet Partisi Soma Belediye Başkan Adayı Türkmen, “BARAJPARK; Sevişler barajına yapılacak doğal yaşam parkı ve sosyal tesisler ile kafeterya binası, çay bahçesi, piknik alanı, seyir oturma alanı planlanmıştır. Ayrıca sevişler barajımız ıslah edilecek ve amatör balıkçılık geliştirilecektir” dedi.
Soma’ya marka değerine değer katacak, hayallere sığmayan kentte turizm patlaması yaşatacak muhteşem bir park geliyor. Saadet Partisi Soma Belediye Başkan adayı Av Egemen Bülent Türkmen Soma da yapmayı planladıkları projelerini açıklamaya devam ediyor. Sevişler Barajı arazinde eşi benzeri olmayan eğlence olanakları ve yeşille iç içe doğal hayvanat bahçesiyle proje aşamasındayken bile büyük ses getiren BARAJ PARK’ı Soma’lılar da heyecan içinde bekliyor.
Başkan adayı Av Egemen Bülent Türkmen turizmi patlatacak dev proje ile Soma’nın marka değerine değer katılacağını söyledi.
Başkan adayı Türkmen, izlenimleri ve araştırmaları sonucu arazi üzerinde sadece “Doğal Yaşam Parkı” değil her yaştan insanı eğlendirmeyi hedefleyen, bölgemizde eşi benzeri olmayan devasa bir park tasarlanmasını çalışma ekibinden istedi. Soma’lıların yeşil alan, eğlence ve dinlenme ihtiyacını karşılamak üzere projelendirilen BARAJPARK arazisine Soma’nın iklim koşulları göz önünde bulundurularak kışın da faydalanılabilmesi amacıyla çelik yapılı kapalı alanlar da tasarlandı.
BARAJPARK’TA NELER VAR?
Saadet Partisi Adayı Türkmen, BARAJ PARK’ta lunapark olacağını vurgulayarak, çocuklarımız en sağlıklı ve emniyetli şekilde eğlenebilecekleri oyun alanları yapılması gerektiğini belirtti.
DEV FISKIYE
Baraj Gölünde dev fıskiye bulunacağını anlatan Türkmen, bu göletin Soma’lıların suya olan hasretini bir nebze olsun gidereceğini dile getirdi. Gölette muhteşem bir su ve ışık gösterisinin de yer alacağını kaydetti. Soma’mızın kurtuluş etkinlikleri başta olmak üzere birçok kitlesel etkinlik, konser bu alanda icra edilecek ve ışık ve su görselleri ile Soma’mıza özlenen eğlence imkanı sunulmuş olacaktır.
NİKAH SALONU Özel günlerinin daha ayrı bir anlam kazanması için kapalı alan içerisinde nikah ve toplantı salonları yapılacaktır.
KENTİN YENİ OKSİJEN KAYNAĞI OLACAK
Türkmen, BARAJPARK ’ın aynı zamanda kentin yeni bir oksijen kaynağı olacağını ifade etti. Çevre düzenlemesi ve peyzajı ile de parkın ziyaretçilere görsel bir şölen sunacağını dile getirdi.
DOĞAL YAPI BOZULMAYACAK Tüm hizmetlerin doğal yapı bozulmadan ekolojik denge gözetilerek yapılacağını belirten Türkmen EN DÜŞÜK MALİYET ile bu projenin tamamlanacağını emsallerine nazaran mevkisi ve doğal barajı sebebi ile düşük bir maliyet ile tamamlanacağını dile getirdi.
AMATÖR BALIKCILIK CANLANACAK
Bu projenin en önemli yönlerinden birisi de şudur ki Sevişler Barajımızda maalesef balık çeşitlerinde ve miktarında ciddi bir azalma söz konusudur. Bu hususta amatör balıkçılarımız ve yöre halkımızla ortak çalışmalar içerisinde olunacak ve balık çeşitleri ıslah edilerek amatör balıkçılığın önü açılacaktır.
BARAJPARK SOMA’NIN GELECEĞİ
BARAJPARK’ın ulaşım arterlerine yakın bir mesafede, kolay ulaşılabilir bir konumda olacak, Soma’mızın büyüme hızı hesap edildiğinde kent merkezi sayılabilecek bir konumda olacak, toplu taşıma ve özel ulaşım imkanlarına sahip bir noktada olacağına dikkat çeken Türkmen BARAJPARK’ın, kentin geleceği olduğunu ifade etti.
Bu projemiz tamamlandıktan sonra hem Soma’nın hem de bölgemizin en güzel tema parklarından biri olacak iddiasını taşıyoruz. Sadece Soma’dan değil farklı illerden, ilçelerde de bu parkımızı gelip ziyaret edecekler. Burada keyifli zaman geçirmek isteyen çok sayıda turistimiz olacak.” Dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
  “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    error: Content is protected !!