Soma Karaelmas Gazetesi

Ramazan Sesini Mekke’ye Duyurdu

Ramazan Sesini Mekke’ye Duyurdu
2.115 views
15 Kasım 2013 - 7:23

Ramazan’ın isteğini Mekke’den duyan hayırsever vatandaş 10 gün gibi kısa bir sürede Ramazan’a mutluluk yaşattı. Ramazan’ın sesini kimse duymadı mı diye düşünürken haberi gören yine bir Somalı duydu.
4 Kasım’da yaptığımız ‘Ramazan’da akülü araç istiyor’ haberimizin üzerinden 10 gün geçmeden mutlu haber Mekke’den geldi. 11 yaşındaki Naciye Evren İlkokulu öğrencisi Ramazan Bodur’un sesini Suudi Arabistan’ın Mekke şehrinde çalışan Somalı bir vatandaş duydu. Soma’dan ve Türkiye’nin hiç bir yerinden Ramazan’ın sesi duyulmadı diye endişe ederken mutlu haber Mekke’den geldi. Mekke’de çalışan ve aslen Somalı olan ismini vermeyen bir hayırsever arkadaşı ile birlikte aldığı akülü aracı Naciye Evren İlkokulu Müdürü Mehmet Mandacı’ya gönderdi. Edinilen bilgiye göre ‘Aslen Somalı olan hayırsever vatandaş haberi Gazetemizin internetnet sitesinden okuyarak harekete geçiyor. Telefon ile İzmir’de bir şirketten yaklaşık 2 bin TL’ye aldığı akülü aracı Okula göndermelerini belirtiyor. Okula glen akülü aracın şarjı doldurularak 5. sınıf öğrencisi Ramazan Bodur’a teslim edildi. Oğlunun Akülü araca kavuştuğunu gören anne Kamile Bodur sevinç gözyaşlarına boğuldu. Bodur ‘ Biz böyle bir şey almaya alışkın değiliz. Gönderen yardımseverimize ise çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. Sağolun sizler sayesinde oğlum akülü araca sahip oldu’ diyerek muhabirimize teşekkür etti. Ramazan Bodur ise akülü aracına binerek arkadaşları ile birlikte okul bahçesinde tur attı.

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!