https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

‘Projeler Devam Etmeli’

‘Projeler Devam Etmeli’
1.340 views
24 Temmuz 2015 - 7:58

Kaymakam Mehmet Bahattin Atçı tayininin çıkmasına rağmen Soma ile ilgili güzel gelişmelere imza atıyor. Fakülte, Çocuk Gelişim Merkezi, Hükümet Konağı’nın yanı sıra bir çok proje hazırlayan Atçı Soma’dan ayrılmadan önce projeler hakkında bilgi verdi.
Kısa bir süre sonra Soma’dan ayrılarak İstanbul’a gidecek olan Kaymakam Bahattin Atçı güzel projelerin devam etmesi için çalışmalarına hız verdi. Bir çok projenin Soma’ya gelmesinde emek sarfederek bazen tek başına bazen Kamu kurumların, Sivil Toplum Kuruluşlarının desteği ile hareket etmeye devam ediyor.
‘Fakülte için imza bekleniyor’
Tayininin ardından her ne kadar Soma’dan ayrılacak olsa da bir çok projenin yarım kalmaması için gece gündüz demeden emek veren Kaymakam Bahattin Atçı ‘Maden Faciası olmasaydı bu kadar büyük projelerin Soma’ya yapılacağını sanmıyordum. Ancak gelen her fırsatı Soma’nın yararına çevirmeye gayret ediyoruz. Fakülte için Milli Eğitim Bakanının imzası bekleniyor. Geçtiğimiz günlerde Milletvekilimiz Recai Berber bey ile görüştüm. ‘Fakültenin yapılması benim aklımda. Bu konuyu çözeceğim’ dedi. Bu konuda ciddi bir aşama kaydettik. Borsa İstanbul ile görüştüm. Hakkımız baki diyor biz bunu yönetim kurulundan çıkardık. Bu para çıkmış vaziyette size aktarılacak dediler. Ancak nasıl yapılacağı konusunda henüz bir gelişme yok. Birlik olsaydı direk birlik tarafından yapılacaktı. Ancak birlik olmayınca bizimde elimiz kolumuz bağlı kaldı.’dedi.
‘ÇGM’nin yeni binası bir çok sorunu ortadan kaldıracak’
Çocuk Gelişim Merkezinin yetmediğini belirten Kaymakam Bahattin Atçı ‘ Madenci çocuklarımızın bir çoğu 0-6 yaş çocuk. Vefat edenlerin bir çoğu genç olduğu için geride ise küçük çocuklarımız kaldı. 442 yetim çocuğumuzun 300’e yakını 0-6 yaş çocuklardan oluşuyor. Aileler bizim çocuklara yönelik kurslar yoktu diye bize bildiriyorlardı. Şuan bulunan binamızın 1. katını 0-6 yaş çocuklara yönelik olarak kullanılacak. Üst katında ise Açev ile görüşmelerimiz oldu. Önümüzdeki günlerde protokol yapılacak. Anne ve Çocuk eğitimi ile ilgili üst katı onlara tahsis edilecek. 7-14 yaş için ise açık olan Çocuk Gelişim Merkezimizin yeni binasını eski Kaymakamlık kömür deposu olarak bilinen Gazi Mustafa Kemal İlkokulu yanına yapacağız. Okulun bahçesinde Anaokulu bulunuyordu. Bu bina yıkılarak hem bahçe genişletilecek. Hem de yapılan yeni binanın kota farkı çıkılarak bahçeye açılan katı Anaokulu olarak Gazi Okuluna tahsis edilecek. 3 1. kat ve diğer katlar ise Çocuk Gelişim Merkezinde 7-14 yaş çocukların kurs eğitimi için düzenlenecek. Bu sayede hem Gazi Okulunun bahçesi genişleyip Anaokulu sorunu çözülecek, hem 0-6 yaş çocukların sorunu, hemde annelerin sorunları tamamen ortadan kaldırılacak. Binanın parası Konyalı bir sigorta şirketi karşılayacak.’dedi.
‘Hükümet Konağının çehresi değişecek’
Soma Hükümet Konağı için hazırladığı Projeyi anlatan Kaymakam Bahattin Atçı ‘Bina yıkılmadan arka kısımda kalan otoparktan bir kat aşağı inilecek. Bina bittikten sonra bu bina yıkılacak. Burayı da aynı boyuta indirdikten sonra ise meydanın altı, Belediyenin önünde bulunan ve Postanenin önünde bulunan yol da dahil olak üzere bütün yollar iptal olacak. Ağaçlar yolun karşısına alınacak. Meydan devasa bir alan olacak. Bina çok eski bir bina 1974 yılında yapılmış bir bina. Bakanlık ile görüştük. Daire Başkanı ve Milletvekilimiz Recai Bey ile görüştük. Programa koyarız ancak Müsteşar beyle görüşürseniz iyi olur dedi. Bende durumu Milletvekilimiz Recai Beye ilettim. Recai Bey Bakan ve Müsteşara ileteceğini söyledi.’dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!