Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Proje Yazmayı Öğreniyorlar

Proje Yazmayı Öğreniyorlar
1.524 views
14 Nisan 2014 - 7:06

Soma Kaymakamı Bahattin Atçı tarafından başlatılan proje çalışmaları devam ediyor. Her kamu kurumundan 1 kişi toplamda ise 34 kişinin katılımı ile Öğretmenevi toplantı salonunda Proje döngüsü yönetimi konusunda 3 günlük seminer verildi.
AB Proje eğitmenleri Derya Deniz Güven, Koray Cengiz tarafından seminere katılanlara AB proje yazma konusunda eğitim verildi. Yapılan seminer hakkında basın mensuplarını bilgilendiren AB Proje Koordinatörü Sedat Bağırgan ‘Soma Kaymakamlığımız tarafından organize edilen bu seminer 10- 11-12 Nisan tarihlerinde tam gün boyunca devam etti. Projede her kurumdan 1 kişi olmak üzere toplam 34 kişi görev aldı. Hüdaverdi Aksu ve Dilara Fidan AB proje koordinatörlüğünde görevli arkadaşlarımız. AB Projeleri hakkında bu yıl değişikliğe gidildi. Önceki yıllarda ayrı ayrı başlıklar halinde projeler toplanırken 2014-2020 yılları arasında yapılacak olan projelerin Erasmus Plus projeleri adı altında birleştirildi. Zafer Kalkınma Ajansına bağlı yapılacak projeler ile ilgili ve bakanlıkların açmış olduğu proje başlıkları ve nerelere başvurulacağı hakkında bilgiler veriliyor. Ayrıca Proje yazma eğitimi semineri verildiğinden 5 grup oluşturuldu. Her masadan bir proje yazması hedeflendi. Şu ana kadar 2 proje hazırlandı. Bir tanesi bitmek üzere diğeri ise gönderildi. Spastik Çocuklar Derneği tarafından Gençlik ve Spor Bakanlığına bir proje hazırlayıp gönderdik. Projenin adı ‘Bizde varız’ Engelli öğrenciler için yapılan dernek binası içinde Engellilerimizin kaynaşması için ve sporsal etkinliklere katılmasını amaçladık. 186 bin TL’lik bir proje hazırladık. Kabul edilmesini bekliyoruz.’dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
  “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!